Чищення зубів. Правила гігієни ротової порожнини

Як показує практика, багато людей чистять зуби неправильно. Здавалося б, процес досить простий, адже методик чищення зубів існує безліч. Однак, загальні правила, як правильно чистити зуби, все ж існують. Про них і піде мова.

Секрети чищення 

  • Тривалість чищення має бути щонайменше трьох хвилин.
  • По відношенню до ясен і зубів щітку потрібно утримувати під кутом 45 градусів.
  • Кожен зубний ряд слід чистити окремо  – спочатку нижні зуби, потім верхні. Це допоможе не розносити мікроби по ротової порожнини.
  • Чистити зуби потрібно, починаючи спереду, і поступово рухатися до задніх зубах.
  • Верхні зуби чистять зверху вниз, а нижні – знизу вгору.
  • Жувальну поверхню зуба потрібно чистити круговими рухами.
  • Після полоскання ротової порожнини, необхідно перейти до чищення язика. На ньому теж накопичується дуже багато мікробів. Наліт на язику є не меншим розсадником шкідливих мікроорганізмів, ніж зубний наліт.
  • Після чищення зубів скористайся ополіскувачем для порожнини рота.

Чистити зуби важливо не рідше двох разів на день – вранці і ввечері. Якщо є така можливість, краще проводити цю процедуру після кожного прийому їжі. Якщо це неможливо, то треба хоча б прополоскати ротову порожнину або скористайся жуйкою без цукру.

Наступне досить важливе питання, коли чистити зуби з ранку: до сніданку або після нього. Тим, хто звик це робити до їжі, потрібно або переучуватися, або чистити зуби і до сніданку, і після нього. Адже перед сном ми чистимо зуби, а після цього нічого не їмо, значить, залишків їжі в зубах немає. Тому чистити зуби до сніданку не має особливого сенсу. Але якщо все ж відчувається якийсь дискомфорт, можна почистити зуби перед сніданком. Але після прийому їжі процедуру доведеться повторити.

Зубна щітка і паста

В процесі чищення зубів дуже важливо, якою зубною щіткою і пастою ви користуєтеся. Найкраще зчищають наліт жорсткі щітки, але вони можуть пошкодити ясна. Тому, якщо вас турбує пародонтоз або гінгівіт, потрібно використовувати щітки з м’якою щетиною. Найбільш оптимальні щітки середньої жорсткості.

Що ж стосується зубної пасти, то краще використовувати ту, яка підходить вам більше всього. Якщо у вас жовті зуби, купуйте відбілюючю пасту. Зміцнити слабку емаль допоможе паста із фтором. Якщо у вас слабкі ясна, то чистити зуби потрібно зубною пастою з протизапальним ефектом.

Якщо дорогоцінний час втрачено і на зубах вже з’явилися наліт та зубні відкладення, саме час звернутися до стоматолога в Kravchenko Medical Centre, щоб провести професійну чистку зубів.