Будуємо плани на новий рік

Новий рік настав – час будувати плани. Якщо Ви з року в рік будуєте плани, але вони не реалізуються, можливо, Ви неправильно плануєте?!

Реальні плани: які вони?

Гнучкі. Плани, які ми бажаємо втілити в життя мають бути гнучкими. Якщо план не можна змінювати, то це поганий план. Припустимо, що Ви щось запланували, все добре обміркували, але щось пішло не так і це змусило Вас засмутитися. Пам’ятайте важливу річ: не план керує Вами, а Ви керуєте ним.

Реальні. Важливим етапом у плануванні є правильна візуалізація бажаного. Немає сенсу вирізати з журналу зображення Бреда Пітта та мріяти про таке ж саме рельєфне тіло, якщо Ваші стосунки із спортом завершилися на рівні шкільних занять фізкультурою. Втім, це не означає, що не потрібно бути амбітними і боятися високих цілей, але Ви мусите не лише бажати, але й діяти.

Нові. Якщо Ви бажаєте щось змінити, але продовжуєте щодня автоматично робити одні й ті самі речі, вибачте, але нічого не зміниться. Для того, щоб щось відбулося, слід зробити щось нове та, інколи, нестандартне.

Що заважає реалізації планів?

Дві популярні причини, що заважають реалізації наших планів: надмірний оптимізм – коли плани далекі від дійсності; або зайвий песимізм – коли ми заздалегідь впевнені, що нічого з цього не вийде.

Як правильно планувати, щоб плани здійснилися

  1. Поставте собі 10 цілей на 2020 рік. Вони мають стосуватися різних сфер життя, бути конкретними і вимірюваними. Наприклад, стати мільйонером – це не мета. А ось підвищити кваліфікацію, змінити роботу або відкрити свій бізнес – мета. Але 10 цілей – це дуже багато, тому серед них потрібно визначити пріоритетні. Найпростіший спосіб – виділити перші три мети. Як правило, ті бажання, що стоять першими у списку, і пріоритетними.

4 правила планування, які допоможуть досягти своєї мети

Відповідаючи на питання «Куди я хочу потрапити», слід відповісти собі «Де я перебуваю?»,Будуйте плани по таких сферах: особисте життя, здоров’я, кар’єра, фінанси, оточення, відпочинок та інше.

Планування за технікою «Що вийде – це як підведення підсумків «Що вийшло», але у майбутньому, наприклад:

  1. нові люди;
  2. нові країни;
  3. нові звички;
  4. нові навички;
  5. нові емоції / переживання.

Як здійснити написане?

Для початку ділимо планування на:

  • оперативне (на тиждень);
  • тактичне (на місяць);
  • стратегічне (на рік).

Плани на тиждень і місяць зручно фіксувати у календарі. Для цілей довгострокового (стратегічного) планування рекомендується вказувати конкретний місяць року, до якого цей мета повинна бути реалізована.

Щотижня потрібно повертатися до свого списку і відзначати, що було зроблено для здійснення бажань – тільки таким шляхом плани перестануть бути ефемерними. А завдяки розумінню, де ви хочете опинитися через рік, з’явиться відчуття, що ви дійсно керуєте своїм життям.

Ну і, звичайно, стратегічне планування на рік вперед – не межа, можна запланувати своє життя на найближчі 3-5 років, а можна піти ще далі і відповісти собі на питання:

  • в якому віці я припиню працювати;
  • який спосіб життя я хочу вести;
  • яка сума грошей мені потрібна для щастя.

Але пам’ятайте – це повинні бути плани, а не мрії.

І наостанок – кілька порад, які допоможуть в реалізації стратегічних планів.

Спирайтеся на свої справжні бажання.

Думайте нестандартно.

Піднімайте планку.

Заручіться підтримкою.

Змінюйте своє життя прямо зараз.

Якщо у Вас виникли складнощі із реалізацією власних бажань, не задовольняє рівень життя або є певні психологічні бар’єри – запрошуємо Вас на трансформаційні сесії з психологами KMCentre. Дізнатися детальніше можна тут.

Замовити трансформаційну сесію або записатися на консультацію до психолога можна за номером:

+38 (044) 272 11 75

+38 (095) 438 68 71

+38 (067) 186 18 70

Або заповнюйте онлайн-форму на сайті і ми Вам зателефонуємо.