ВИДИ ПРОТЕЗУВАННЯ ЗУБІВ

Стоматологія активно розвиває і впроваджує нові способи, які передбачають заміну втрачених зубів штучними конструкціями. Приводами для такої заміни можуть бути такі причини:

  • наявність коронки з яскраво вираженим дефектом;
  • втрата кількох зубів або втрата одного зуба;
  • практично повне руйнування коронки;
  • численні дефекти зубного ряду.

РОЗРІЗНЯЮТЬ ТАКІ ВИДИ
ПРОТЕЗУВАННЯ ЗУБІВ:

  • знімне,
  • незнімне.

vidy protezirovania

Способи знімного протезування

Знімний повний протез. Зазвичай, його ставлять при втраті всіх природних зубів. Він утримується за допомогою анатомічних виступів щелеп та ефекту присмоктування. Альтернатива такому способу тільки одна – імплантація.

Якщо ситуація з втратою зубів не настільки масштабна, то використовується знімний частковий протез. Він необхідний при втраті одного або пари зубів. Опорою такого елементу виступають ясна. Спеціальні дротові гачки утримують його разом зі збереженими зубами. Сам протез виконують з пластмаси. Більш досконалі моделі роблять з композитних матеріалів або кераміки.

Бюгельне протезування зубів

До прогресивних способів відновлення зубів відносять бюгельне протезування. Воно вважається довговічним та зручним, так як відрізняється полегшеною конструкцією. В цьому випадку створений елемент може прикріплятися за допомогою прихованих замкових кріплень або гачків.

Під виглядом бюгельного протезування мається на увазі конструкція на телескопічну коронку, яка складається з двох частин. Перша являє собою знімну коронку з металокераміки. Друга частина – це ковпачок з металу, зацементований на зубі. Коронки «сідають» одна на одну. Якщо треба зробити великий протез, то за аналогічним принципом виготовляють знімні мости.

Незнімне протезування

nesemnoe_protezirovanie_polnoe_i_chastichnoe

Цей варіант, який об’єднує види зубних протезів, розрахований на тривалу експлуатацію. Такі конструкції можна виймати з рота. Їх чистять разом з природними зубами. Найбільш популярними в цій групі є зубні коронки. Якщо зуби постраждали від травми або карієсу, то коронки надягають на них, надаючи їм природний відтінок і форму.

Коронки роблять з металокераміки (каркас з металу і біла кераміка) або з керамічної маси. Якщо необхідно замінити один або кілька втрачених зубів, то виготовляють мостоподібну конструкцію. Вона являє собою систему, що об’єднує кілька коронок. Якщо зуб не дуже сильно пошкоджений, то його можна відновити, використовуючи тонкі вініри. Це відносно новий вид зубних протезів, який здобув велику популярність.

f39a8aa02bac67204045fe236b056b59

Вініри – це мініатюрні протези, що відновлюють колір і форму групи зубів або окремого зуба. Вони покривають одну або дві поверхні зуба, на відміну від коронок. Вініри використовуються для облицювання частини зубного ряду, яка помітна при усмішці. Вони повністю маскують дефекти на передній поверхні зуба, роблячи усмішку бездоганною.

prot-tehnologii-protezirovanija

Новітнім видом послуг в стоматології є створення імплантатів. Основою штучної конструкції тут служить стрижень з титану, який імплантується в щелепу. На стрижень ставлять протез. Даний вид протезування вважається дуже міцним, естетичним і довговічним.

Що таке покривний зубний протез?

Покривні протези – це знімні конструкції. Їх основа покриває коріння зубів або імплантати. Такі елементи користуються високим попитом, так як вони містять магнітні конструкції або еластичні фіксатори, які служать надійним кріпленням для протезу.

Покривні конструкції застосовують:

  • при відсутності або недостатній кількості зубів;
  • якщо є перелом коронки;
  • якщо треба видалити ділянку зуба з коронкою;
  • при стирання твердих тканин.

Фахівці вважають, що покривні елементи краще ставити на імплантати, так як вони більш довговічні, ніж природні зуби. Якщо встановити конструкцію на свої зуби, то термін їх життя суттєво скорочується.

Які матеріали застосовують фахівці?

Спосіб протезування зубів визначає вид необхідного матеріалу. Щоб створити зліпки та відбитки зубів використовуються допоміжні матеріали: віск, гіпс, і т. д. Основними матеріалами для штучних елементів служать всілякі сплави зі звичайних і дорогоцінних металів, пластмаса, а також фарфора з різним складом. Виготовлення зубної коронки або імплантату – це складний процес. Фахівці враховують такі моменти, як анатомічні особливості щелеп, зручність протеза для пацієнта та ін.

Відомі способи протезування зубів ми розглянули. Ви можете звернутися до фахівців медцентру для вирішення будь-якого питання з відновлення зубів. Вибір стоматологічних послуг дуже широкий. Протезування зубів в Києві доступне широкому колу пацієнтів. Ціни залежать від застосовуваних матеріалів і від виду протеза. Наші досвідчені лікарі-протезисти допоможуть підібрати оптимальний для Вас варіант.

Записатися на прийом можна прямо тут.