fbpx
Герметизація фісур (профілактика карієсу у дітей віком 6-8 років)

Коли прорізуються перші постійні жувальні зуби (6-7 років), емаль в області фісур (природних ямок між буграми зубів) до кінця ще не сформована. Частинки їжі застрягають у фісурах, в них з’являються бактерії, що дуже швидко викликає карієс. Герметики запобігають застряганню їжі в фісурах і живлять емаль фтором, допомагаючи їй сформуватися здоровою.

Герметики це спеціальні пломбувальні матеріали, якими заповнюють фісури на жувальних поверхнях зубів. Багато герметиків містять фтор, що дозволяє здійснити тривале місцеве фторування.

Для досягнення найбільшої ефективності герметизацію фісур слід проводити відразу або протягом року після прорізування зубу.

Як проводиться герметизація фісур?

Це абсолютно безболісна процедура, проводиться без знеболюючого уколу. Поверхня зуба ретельно очищується без застосування бор-машини, потім фісуру заливають герметиком. Все робиться за одне відвідування, а Ваша дитина зможе їсти відразу після відвідування стоматолога.

Ця процедура недорога, особливо з огляду на те, що вона економить Вам величезну кількість грошей, які Ви б витратили на лікування карієсу.

Після того як зуб прорізався, фісури дуже глибокі, вузькі, в них ще не відбулося остаточне дозрівання емалі, при цьому фісури і інші анатомічні поглиблення погано очищаються щіткою. Це фактор, що впливає на раннє утворення карієсу. Для того, щоб цьому запобігти протягом одного року після прорізування зубів фісури «запечатують».

Герметики – рідкотекучі пломбувальні матеріали (Ultradent, «UltrasealXTplus», «Helioseal» / Vivadent), вони «розтікаються» щодо поглиблення, створюючи фізичний бар’єр для мікробів. Цей метод безболісний. До складу герметиків входить фтор, що зміцнює емаль.

Найбільш ефективно проводити герметизацію фісур в перші 6 місяців після прорізування зуба в порожнині рота.

У 6-8 років проводять герметизацію перших постійних молярів (6-х зубів). У 10-11 років герметізруют премоляри (4-е і 5-е зуби). У 12-13 років – другі постійні моляри (7-е зуби).

 

 

 

 

Як стоматолог герметизує зуби?

  1. Спочатку зуб необхідно очистити спеціальною пастою без фтору
  2. Обробити антисептиком, ізолювати від слини
  3. Опрацювати спеціальної кислотою, змити кислоту
  4. Висушити і нанести спеціальний матеріал (герметик) тонким шаром
  5. Зафіксувати матеріал світловий лампою і зайве зашліфувати.
  6. Покрити фторовміщуючим лаком або гелем.

Немає необхідності герметизувати ті фісури, які не виражені – це так звані відкриті фісури.

Від одного до двох років герметик захищатиме поверхню зуба від попадання мікробів і вуглеводів їжі. Після герметизації фісур необхідно регулярно (два рази на рік) показуватися лікарю-стоматологу для контролю стану твердих тканин зуба.

Якщо карієс на жувальних поверхнях вже є, необхідно за шліфувати уражені тверді тканини, заповнити їх спеціальним матеріалом (стеклоіономером) і тільки після цього герметизувати фісури.

Якщо ви вирішили запобігти появі карієсу на зубах вашої дитини, звертайтеся до нас. Адже наш стоматолог проведе якісну процедуру або лікування зубів без болю та з задоволенням!

Додати свій коментар