fbpx
Карієс зубів: причини виникнення та лікування

Проблема карієсу знайома нам ще з дитинства. Ниючий біль, потемніння ділянок зубів і ряд інших неприємних симптомів свідчать про наявність карієсу. Захворювання буває кілька видів і стадій розвитку і його обов’язково потрібно лікувати.

Що це таке?

Карієс – це захворювання, при якому виникає руйнування емалі та дентину (твердої тканини). Причиною поразки карієсом є дія шкідливих бактерій – стрептококів.

У кожного індивідуальна опірність організму до бактерій. Якщо вчасно почати лікування, можна запобігти ряд неприємних наслідків. У занедбаній формі можуть виникнути різного типу ускладнення. Карієс, руйнуючи тверді тканини, сприяє розвитку пульпіту, періодонтиту – що може привести до повної втрати зуба.

Статистичні дані підтверджують поширеність захворювання: 80% підлітків мають каріозні зуби, у 95-98% населення є пломби.

Висококваліфіковані фахівці «Kravchenko Medical Centre» застосовують широкий спектр сучасних матеріалів, вирішують будь-які стоматологічні завдання за допомогою унікального комплексу інструментів та обладнання.

Види карієсу

Бувають різні ступені ураження зуба.

Змінений колір емалі без видимих ​​руйнувань говорить про те, що карієс у стадії плями. При поверхневому карієсі з’являються дефекти на зовнішньому шарі емалі, але дентин залишається цілим. Середній ступінь – відбувається руйнування верхнього шару дентину, глибокий – зачіпається весь шар дентину, запалюється пульпа.

За місцем ураження:

фіссурний карієс – в поглибленні зуба;
апоксімальний (міжзубний) – на стиках зубів;
пришийковий карієс – біля ясен або під ними.

Так само, карієс буває первинний або вторинний. Первинний – ділянку раніше не лікували, вторинний – каріозна порожнина утворилася під зубною коронкою або пломбою.

Для кожного виду і типу захворювання застосовують різні способи лікування.

Лікування карієсу

Необхідно звернути увагу і відвідати фахівця, якщо: змінився колір зубної емалі, з’явилася пігментація, стався відкол емалі, утворилася темна щілина на кордоні пломби, є каріозна порожнина.

Страх стоматологів, неприємні асоціації із бормашиною та страх гострого болю віддаляють пацієнтів від лікування. На сьогодні в галузі стоматології відбулися глобальні зміни. Ефективне лікування карієсу проходить безболісно і комфортно.

Лікування карієсу в Києві, в тому числі і в клініці «Kravchenko Medical Centre», ґрунтується на передових методиках і технологіях. Лікарі визначають вид і стадію захворювання і вибирають конкретний спосіб лікування.

Знайомими методами лікування карієсу є пломбування зубів і зняття зубного каменю. На цей час активно застосовуються такі методики, як хіміко-механічна система лікування карієсу, повітряно-кінетичний метод, лазерна технологія, використання озону. Дані види процедур дозволяють усунути проблему без застосування анестезії і використання бормашини.

Протипоказання до лікування:

гострі респіраторні захворювання;
гостра стадія пародонтозу з кровотечею ясен;
перший і третій триместр вагітності.

Інноваційні методики, що застосовуються нашими фахівцями, роблять процес лікування безболісним і безпечним. Не варто боятися звернутися до стоматологів. Висока кваліфікація наших лікарів, величезний досвід і доброзичливе ставлення – допоможе позбутися від страху.

Ознайомитися з інформацією про фахівців і видах послуг ви можете в розділі «Фахівці» та «Послуги».

Записатися на прийом по телефону:

+38 (044) 272 11 75

+38 (095) 438 68 71

+38 (067) 186 18 70

Додати свій коментар