МЕТАЛОКЕРАМІКА І ПРОТЕЗУВАННЯ ЗУБІВ

 

З розвитком стоматології на зміну штамповано-паяним мостоподібним протезам прийшли суцільнолиті конструкції. Перш за все, це пов’язано з тим, що за допомогою штампованих коронок неможливо відтворити природні анатомічні форми зубів. Часто штамповані коронки глибоко проникають під ясна або нещільно охоплюють шийку зуба. У ряді випадків ці дефекти можуть поєднуватися, і тоді пародонту (оточуючих зуби тканин) наноситься значна травма. Навіть в разі якісного технічного виготовлення мостоподібного протезу при його фіксації, як правило, штамповані коронки деформуються через відсутність паралельності між опорними зубами.

Переваги суцільнолитих протезів

Основна перевага суцільнолитих протезів полягає в тому, що з їх допомогою створюється можливість забезпечити рівномірне і щільне прилягання штучних коронок до поверхні кукси зуба, в тому числі в пришийковій області. У свою чергу, це сприяє фіксації протеза, оскільки фіксуючий цемент рівномірно розподіляється в зазорі між коронкою і куксою зуба. Суцільнолиті мостоподібні протези мають набагато більшу міцність через відсутність паяних ланок. Вони виключають можливе подразнення слизової оболонки, яке нерідко виникає в ділянках прилеглих до місць пайки, а також явища гальванізма, що зустрічається у пацієнтів із штампованно-паяними протезами. При відновленні висоти прикусу суцільнолиті протези займають задане положення, а литі коронки знаходяться в оптимальному відношенні з маргінальним пародонтом, що виключає помилки у визначенні висоти оклюзії. Різновидом суцільнолитих мостоподібних протезів є металокерамічні конструкції.

Для виготовлення металокерамічних протезів застосовують сплави благородних і звичайних металів. Умовою з’єднання сплаву з порцеляною є ідентичність коефіцієнта термічного розширення. З існуючих теорій з’єднання фарфору з металом найбільш вірогідною вважається теорія взаємного проникнення металу в фарфор і навпаки під впливом високих температур. На наш погляд, металокерамічні протези у високому ступені відповідають естетичним і функціональним вимогам. Ці властивості забезпечуються тим, що за допомогою порцеляни вдається відтворити природний колір зубів пацієнта. Завдяки можливості відновити оптимальні взаємини між висотою і формою коронки зуба запобігає руйнування тканин пародонту або виникнення  карієсу зубів.

Основним показанням до виготовлення металокерамічних протезів є відновлення дефектів зубів і зубних рядів, коли шляхом препарування можна створити міжоколюзійний простір мінімум в 0,3 мм, а при облицюванні жувальній поверхні керамікою – до 2 мм. Протяжність відновлюваних дефектів при виготовленні протезів із сплаву благородних металів 2-3 зуба, з неблагородних – 2-4 зуба. Останні умови пояснюються тим, що навіть незначні деформації проміжної частини можуть привести до відколу порцеляни, що вимагає повної переробки протезу. Основним критерієм протяжності металокерамічних протезів є висота коронки зуба на бічних її поверхнях. Чим вище коронка опорного зуба, тим ширші можливості збільшення протяжності протезу.

Показання до виготовлення металокерамічних протезів в більшості випадків збігаються з показаннями до порцелянових коронок, так як основною метою їх застосування також є досягнення високого косметичного ефекту. У той же час, завдяки перевазі суцільнолитих протезів – високої міцності комплексу металу і кераміки, показання до їх застосування розширюються. Металокерамічні протези можна широко використовувати для відновлення дефектів зубних рядів в області як фронтальних, так і жувальних зубів.

Деякі труднощі у виготовленні металокерамічних протезів виникають при недостатній висоті коронкової частини зуба. Виготовлення металокерамічних протезів протипоказано при наявності у хворого пародонтозу (хронічного захворювання оточуючих зуби тканин). Висока жорсткість металокерамічної конструкції може погіршувати перебіг захворювання.

Якщо ви хотіли б поставити зубний протез, можете ознайомитися з нашими цінами в розділі Ціни, передзвонити адміністратору медцентру, або записатися до нас на консультацію на нашому сайті тут.