м. Київ, вул. Січових Стрільців 5-Б 095 438 68 71, 067 186 18 70

Рекомендації фахівців

7d41a4177f_8b78b5a1e62206dd2f03690b9a131d19

Головна роль в збереженні зубів належить нам самим. Поряд з правильним харчуванням передумовою для здорових зубів служить гігієна порожнини рота. Починати чистити зуби необхідно відразу після їх проростання. Дітям це роблять за допомогою чистої м’якої тканини або ватного тампона на палочці. Таким чином, ми привчаємо дитину, що чистка зубів необхідна і входить до складу загальної гігієни. Після того, як у малюка з’явиться багато зубів, його треба вчити користуватися зубною щіткою. Випадання молочних зубів не означає, що можна знехтувати доглядом за ними, тому що їх хвороби можуть обернутися серйозними проблемами при прорізуванні постійних зубів. Починати профілактичний огляд у стоматолога слід, коли дитині виповнитися приблизно 3 роки.

Чистити зуби слід не рідше 2-х разів на день: після сніданку і ввечері, перед сном. Ідеально – чистку зубів потрібно проводити після кожного прийому їжі. Особливу увагу при чищенні слід приділяти внутрішнім поверхням нижніх різців і зовнішній стороні верхніх корінних зубів в крайової області ясен. Інша область підвищеної уваги – ікла.

Пропонуємо вам кілька засобів по догляду за зубами і ротовою порожниною

  1. Куріння і кава негативно позначаються на стані зубів. На них з’являється неприємний жовтий наліт, внаслідок чого зуби втрачають свою красу.

В цьому випадку допоможе такий простий засіб, як питна сода. Спробуйте почистити їй зуби, і відразу ж помітите, наскільки біліше вони стали.

  1. Хорошим засобом для краси зубів є і саме звичайне яблуко. Яблуко чудово очищає емаль і, крім того, позбавляє від хвороб ясен, роблячи ваші зуби ідеально красивими. Так що, їжте яблука і стаєте все красивіше!
  2. Краса зубів – це не тільки білизна зубної емалі, але і здорові ясна. Тут допоможе подорожник. По-перше, це повсюдно зустрічається рослина є справжнісінькою «вітамінною бомбою», а по-друге, подорожник – це ще й чудове протизапальний засіб, так що використовувати його для підтримки краси і здоров’я зубів не тільки можна, а й треба.

Спробуйте змащувати ясна свіжовичавленим соком подорожника. Не завадить також час від часу полоскати зуби настоєм з листя цієї ж рослини – результат стане помітний дуже швидко.

  1. З проблемою ясен допомагає впоратися і звичайнісінька буряк. Час від часу балуйте свої зуби, полощіть їх соком, вичавленим зі свіжого буряка, або настоєм з її листя.

Від неприємного запаху з рота ви теж зможете позбутися досить скоро.

Правильно обрана зубна паста і хороша зубна щітка – це ще не гарантія абсолютної чистоти зубів та їх сяючою білизни. Величезне значення в цьому процесі має правильна техніка чищення зубів. Лівшам слід починати чистку зубів з лівого боку верхньої щелепи, а правші – з правого. Сам процес не повинен йти менше 3-х хвилин. Чистку треба проводити за трьома напрямками:

– зовні;

– зсередини;

– по жувальній поверхні зуба.

Крім самих зубів необхідно доглядати і за зубними проміжками. Прочищати їх найкраще ввечері, перед чищенням зубів. Спеціальні щітки для прочистки зубних проміжків слід використовувати, коли ці проміжки досить великі. А якщо зуби щільно притиснуті один до одного, то прочищати проміжки можна лише за допомогою спеціальної шовкової нитки. Починати слід з вощеного нитки, тому що її легше ввести в зубної проміжок. Однак, в зубних проміжках можуть застрявати шматочки воску від нитки і її очищуючий ефект нижче, ніж у спеціальній нитки.

Для видалення застряглих в зубах залишків їжі можна скористатися дерев’яними зубочистками. Але для цих цілей більш пристосовані медичні зубочистки, так як їх форма узгоджена з формою зубних проміжків.

Якщо для чищення зубів щіткою у вас немає часу, скористайтеся жувальною гумкою, але вона повинна бути спеціальна (для очищення зубів). До складу такої жувальної гумки входить ксиліт, який здатний захистити зуби від карієсу. Її жування допоможе знизити розвиток бактерій, але не зніме бляшок з поверхні зуба. Однак цей спосіб не йде ні в яке порівняння з чищенням зубів зубною щіткою.

Для гігієни порожнини рота можна використовувати зубний еліксир для освіження дихання. Але важко довести, що його використання може знизити утворення нальотів, зубного каменю і пародонтиту.

Якщо якісь етапи в догляді за зубами Вами були упущені і виникла зубний біль, наліт на зубах або інша проблема, Ви можете звернутися за безкоштовною консультацією до лікаря-стоматолога Kravchenko Medical Centre і, при необхідності, Вам буде призначений план лікування або Ваша проблема буде усунена відразу, без зволікань.

Гарантія якості і сяюча посмішка наших пацієнтів – це те, заради чого ми працюємо кожен день!