Чи варто встановлювати брекет-систему?

Брекети складаються з замків, які приклеюються до зубів, і з’єднуються пружною ортодонтичної дуги. Ця конструкція чинить постійний тиск на зуби, змушуючи їх повільно зрушуватися в кістковій тканині, приймаючи правильне положення.

Якщо ви вирішили поставити брекети, вам слід знати що, лікування в середньому триває 1,5-2 роки, його тривалість залежить від складності випадку, віку та індивідуальних особливостей пацієнта і може досягати 3 років. У дітей та підлітків зуби переміщуються швидше, ніж у дорослих. Дітям, у яких прорізалися ще не всі корінні зуби, зазвичай призначають ортодонтичні пластинки, що виконують функцію брекетів на певній ділянці зубів.

Основне завдання брекет-системи – це вирівнювання зубного ряду. Рівні зуби не тільки мають красивий вигляд, за ними зручніше доглядати, а значить, знижується ризик виникнення карієсу. При великих проміжках між зубами утворюються кишені, в яких накопичуються бактерії і залишки їжі. Неправильний прикус може бути причиною швидкого стирання та руйнування зубів, дефектів мовлення і проблеми з правильним пережовування їжі. Крім того, лікарі в нашій клініці рекомендують вирівняти зубний ряд до протезування для нормальної установки протезів або імплантів.

Чим може бути викликане невдоволення пацієнтів, які скористалися брекет-системою, для вирівнювання зубного ряду

Можливо, дехто вважає, що брекети псують і руйнують зуби. Насправді, самі брекети не впливають на емаль зуба, але під час носіння брекет-системи швидше накопичується зубний наліт, через який виникає карієс. Для захисту зубів потрібно особливо ретельно дбати про гігієну ротової порожнини:

  • чистити зуби і брекети двічі в день по 8-10 хвилин;
  • чистити зуби після кожного прийому їжі;
  • користуватися ортодонтичною зубною щіткою для чищення передньої поверхні зубів;
  • очищати спеціальним йоржиком поверхні під дугою і навколо брекетів;
  • очищати зубні проміжки за допомогою спеціальної зубної нитки;
  • користуватися ополіскувачем для порожнини рота.

Біль і дискомфорт

Установка брекетів абсолютно безболісна, але перші дні після установки і зміни дуг зуби будуть нити. Якщо брекети натирають слизову, їх можна заклеїти спеціальним воском і скористатися гелем з протизапальним ефектом. Наприклад, гель «Камістад» містить лідокаїн як анестетика і екстракт ромашки для зняття запалення і знезараження травмованої поверхні. Якщо проігнорувати пошкодження слизової, запалення може привести до стоматиту і більш серйозних наслідків.

Що ж відбувається після вирівнювання зубів, за допомогою брекет-системи

Існує думка, що після зняття брекет-системи зуби повертаються до попереднього стану. Слід пам’ятати, що носіння брекетів – це тільки частина процесу вирівнювання зубного ряду. Після видалення клею з зубів і зняття брекетів лікування не закінчується, пацієнт повинен носити капу і регулярно перевіряти стан ретейнер. Але повне дотримання всіх рекомендацій лікаря не гарантує, що нові рівні зуби залишаться на своїх місцях протягом усього життя.

Зуби переміщуються під впливом різних факторів, але при правильному догляді і своєчасному зверненні до лікаря, цей процес можна вчасно зупинити.

Лікарі Kravchenko Medical Centre – це фахівці всіх напрямків стоматології, що мають науковий ступінь, підтверджений успішний досвід роботи. Наші лікарі в Києві постійно вдосконалюють свої навички, а також підвищують кваліфікацію, регулярно відвідуючи освітні семінари, конференції, майстер-класи, як в Україні, так і за кордоном. Постійне навчання дозволяє залишатися в курсі останніх тенденцій, освоювати нові техніки лікування зубів і застосовувати безпечні сучасні матеріали на своїй практиці при цьому забезпечувати оптимальну і недорогу вартість на послуги. Ознайомитися з нашими цінами на брекет-системи в Києві ви можете в розділі «Ціни».