7 проблем із зубами, які не можна ігнорувати

7 проблем із зубами, які не можна ігнорувати

Для більшості людей похід до стоматолога – це важке випробування. Відвідування стоматолога викликає страх і передчуття болю, однак сучасні стоматологічні технології руйнують ці стереотипи.

З розвитком стоматологічної галузі, змінюється і уявлення про естетику. Якщо раніше білосніжні та рівні зуби вважалися об’єктом гідності, то зараз це обов’язковий пункт в образі кожної успішної людини.

Є безліч причин, через які ми уникаємо похід до стоматолога, і це тягне за собою серйозні наслідки.

Потрібно розуміти, що догляд за зубами і правильна гігієна порожнини рота – важливі складові нашого здоров’я. Ось кілька причин, чому не можна ігнорувати стан здоров’я зубів.

Проблема карієсу 

Карієс зубів сьогодні є одним з найбільш поширених стоматологічних захворювань.  При попаданні їжі в порожнину рота, бактерії на наших зубах руйнують їх та виробляють кислоти, які здатні серйозно пошкодити тверді тканини зубів. Ще однією причиною поява карієсу є розкладання вуглеводів. Вуглеводи так само потрапляють разом з їжею, особливо із солодощами.

Існує кілька стадій розвитку карієсу:
– в стадії плями (змінюється колір емалі);
– поверхневий карієс (йде ураження емалі);
– середній карієс (руйнується верхній шар дентину);
– глибокий карієс (дентин руйнується майже до пульпи).

Лікувати хворобу треба оперативно. На перших стадіях неприємні відчуття відсутні, виявити проблему може тільки фахівець, тому важливо ходити на планові огляди стоматолога. Фахівці зміцнюють емаль та відновлюють її мінералізацію. При поверхневому карієсі встановлюють пломбу, увесь процес повністю знеболюється. Встановлюють пломбу і при середньому та глибокому карієсі, але лікування в такому разі більш трудомістке.

Пожовклі зуби 

Не кожна людина може похвалитися білосніжною усмішкою від природи. Але на сьогоднішній день, власником такої усмішки може стати будь-хто. Є кілька ефективних методів освітлення зубів. При виборі відповідного способу, потрібно враховувати рекомендації фахівця.

Популярні способи відбілювання:

– лазерне (вбиває бактерії, покращує колір зубів);
– фотовибілювання;
– хімічне відбілювання;
– ендовідбілювання (внутрішньоканальне).

До вибору процедури відбілювання слід підходити ретельно та обережно. Призначати процедуру може тільки фахівець. Неправильно підібрана процедура може нашкодити здоров’ю ваших зубів. З найпоширеніших негативних наслідків відбілювання – це підвищення чутливості; лазерне відбілювання може привести до перегріву зубів, а хімічне може вплинути на емаль.

Кровоточивість ясен

Кровотеча ясен, підвищена чутливість, хворобливість навколо ясен і опухання вказують на запалення слизової оболонки ясен. Таке захворювання має назву «гінгвіт». Причина розвитку захворювання – це неочищений зубний наліт чи зубний камінь в пародонтальному або ясенному каналі. Це ідеальні місця для розмноження шкідливих бактерій.

Не варто ігнорувати лікування гінгвіту. Якщо не лікувати захворювання, воно може спровокувати ураження глибоких тканин, що призведе до серйозних ускладнень.

Насамперед при лікуванні гінгвіту проводиться комплексне чищення зубів. Далі, для зняття запалення, порожнина рота обробляється рослинними лікарськими препаратами. Без відповідного лікування, гінгвіт незабаром переходить у пародонтит. Це захворювання загрожує не тільки кровоточивістю ясен та неприємним запахом з рота, але може привести до повної втрати зуба.

Порушення цілісності зуба

Проблеми з емаллю або травми можуть привести до відколу зуба.

У сучасній медицині існують різні методи відновлення зуба:

  • Стоматологічні вкладки. Це щось на зразок мікропротезу зуба, такий метод утворився шляхом поєднання ортопедичної та терапевтичної допомоги. У цьому методі використовується щадна обробка тканин зубів, естетичні і міцні матеріали. З його допомогою відновлюють форму і колір зуба.
  • Вініри – це керамічні накладки, призначені для установки на передні зуби. Зазвичай застосовують вініри при зміні кольору емалі, її виснаженні, при наявності проміжків між зубами, при порушенні форми зуба. Вініри коригують зовнішні недоліки зубів, надають їм естетичний вигляд.

Проміжки між зубами

Щілина між передніми зубами (діастема) зустрічається у 20% населення, патологія розвивається зазвичай на верхній щелепі передніх зубів. У деяких людей наявність діастеми не викликає занепокоєння. Однак, згідно зі статистикою, у більшості людей ця проблема викликає дискомфорт і естетичні комплекси.

Діастема часто передається у спадок. В інших випадках вона може розвиватися через тривале смоктання соски в дитячому віці або шкідливої звички гризти ручку. Для усунення такої проблеми застосовують різні ортодонтичні системи, встановлюють вініри, проводять підрізання вуздечки над губою.

Відсутність зуба 

Рішенням проблеми втраченого зуба є імплантація, в окремих випадках – протезування. Імплант добре вживається в кісткову тканину, не викликає алергії та відторгнення. Він повністю замінює корінь зуба і витримує будь-які навантаження. Імпланти дозволяють уникнути деформацію зубного ряду, носити їх можна від трьох до дванадцяти років.

Імплантація зубів є однією з найпопулярніших та затребуваних процедур у стоматології.

Протезування зубів дозволяє відновити або повністю замінити власні зуби протезами – особливими конструкціями.

Проблема неправильного прикусу

Вирівнюванням зубного ряду займаються фахівці-ортодонти. Багато хто думає, що цю проблему можна вирішити тільки в дитячому віці, але це не так. За допомогою установки спеціальних ортодонтичних конструкцій, вирівнювання зубного ряду можливе в будь-якому віці. До таких конструкцій відносять: брекет-системи, трейнери, елайнери, пластини.

В особливих випадках застосовують хірургічне втручання. Неправильний прикус – це не тільки питання естетики, він так само може стати причиною розвитку захворювань шлунково-кишкового тракту, дихальних органів.

Незважаючи на основний перелік проблем із зубами, існують і інші не менш серйозні захворювання: адентія, надкомплектні зуби (гіпердонтія), ретеновані зуби, дістоповані зуби, макродентія / мікродентія, хвороби емалі зубів, флюороз, гіпоплазія емалі, пульпіт, періодонтит, періостит (флюс), гранульома, кіста зуба.

Важливим моментом в лікуванні є вибір фахівця, його ступінь професіоналізму. Кваліфіковані фахівці Kravchenko Medical Centre в області стоматології та ортодонтії врахують ваші індивідуальні особливості та запропонують ефективне і оптимальне рішення будь-якої проблеми. Ми піклуємося про кожного клієнта і робимо процес лікування максимально комфортним.

Детальніше ознайомитися  з цінами на процедури в розділі «Ціни».

Запис за телефоном:

+38 (044) 272 11 75

+38 (095) 438 68 71

+38 (067) 186 18 70.