АНЕСТЕЗІЯ В СТОМАТОЛОГІЇ!

Анестезія – зменшення чутливості тіла або його частини аж до повного припинення сприйняття інформації про навколишнє середовище.

Кожен з нас, коли приходить до стоматолога, турбується, щоб все пройшло швидко і безболісно. Тому дуже часто при лікуванні зубів лікарі-стоматологи використовують місцевий наркоз (анестезію).

Розділяють два основних види місцевої анестезії:

АПЛІКАЦІЙНА: змазування ясен знеболюючим гелем або ж обприскування спреєм лідокаїну (місцевоанестезуючий лікарський засіб, призначений для проведення термінальної, інфільтраційної і провідникової анестезії). Застосовується при видаленні рухомих зубів, при знятті зубних відкладень, а також для проведення більш глибокого виду анестезії.

ІНФІЛЬТРАЦІЙНА: цей метод найчастіше використовується в стоматології, самий звичайний і всім відомий укол! Виконують інфільтраційну анестезію ін’єкцією препарату під слизову оболонку, окістя або внутрішньокісткової, при цьому використовується голка в два рази тонше стандартної. Знеболювання настає через 3-5 хвилин. Застосовується при різних стоматологічних операціях – при лікуванні зубів і зубних каналів, операція на пульпі зуба. Така анестезія діє понад 60 хвилин.

Ці два види місцевої анестезії можуть використовуватися по черзі. Спочатку знеболюють ясна, а потім роблять укол, що забезпечує повноцінну безболісність.

Ще виділяють провідникову, стовбурову і загальну анестезію, які використовуються не так часто. Провідникова анестезія знеболює цілу гілку трійчастого нерва ( «провідника»). Використовується так само укол з ін’єкцією. Застосовується при необхідності вилікувати без болю великі корінні зуби або ж, коли ясна або місевість дуже велика.

Якщо провідникова анестезія ще має місце в стоматологічній клініці, то стовбурова і загальна проводяться переважно в стаціонарі. При стовбуровій анестезії проводиться дуже широка блокада трійчастого нерва біля основи черепа. Загальна анестезія викликає у людини глибокий сон з втратою больової чутливості. Застосовується в тих випадках, коли необхідно провести велику кількість стоматологічних робіт (видалення зубів, імплантація, протезування). Ці два методи анестезії використовуються при складних випадках (при травмах, важкому больовому синдромі), коли пацієнт має сильний блювотний рефлекс і / або відчуває нездоланний страх перед лікуванням зубів.

Найбільший мінус анестезії полягає у можливості появи алергічних реакцій. До того ж не завжди пацієнт знає про те, що на певні препарати у нього алергія, оскільки раніше вони не застосовувалися для лікування. Також не можна застосують анестезію людям, які страждають на серцево-судинні захворювання, нирковою недостатністю, цукровим діабетом.

Але як би там не було, анестезія значно поліпшила процес лікування зубів!