Бюгельні протези

Бюгельні протези

Бюгельне протезування є найбільш ефективним типом протезування з частково відсутніми зубами. Протези компенсують втрачений жувальний ефект, добре сидять на зубах, не дспричиняють дискомфорт при розмові.

Протезування можливе тільки в тому випадку, якщо пацієнт має власні міцні зуби з обох сторін щелепи для досягнення гарної фіксації протезу.

Відмінність бюгельних протезів

Основна відмінність між цим типом протезування і протезами з акрилового пластику та нейлону полягає в тому, що вони мають металеву ливарну раму. Цей каркас вже приварений до накладки, яка може складатися з рожевого пластику чи нейлону, а потім штучні зубці із пластику фіксуються в накладці.

Завдяки наявності міцної металевої рами можна значно зменшити обсяг та товщину підстави, на якій встановлені штучні зуби. Допоміжний протез не має масивної тканини, а має лише тонку металеву арку.

Види бюгельних протезів

Конструкція протезу складається з металу, дуги, кріплення для «сідла» і базису із штучно зробленими зубами (за зліпком). Бюгельний протез з кламерами кріпиться за допомогою дуги, опорно-утримуючої кламера і базису з зубами. Ці елементи називають опорно-утримуючі. Вони бувають:

 • Цільними;
  Складовими (складаються з незалежних частин, відлитих з металу або виготовлених з дроту).

Також види бюгельних протезів поділяються на:

 • Протез на атачменах;
  Бюгельний протез на замках.

Протезування на атачменах є більш привабливим варіантом з естетичного боку. Протез має більш природний вигляд через те, що металеві частини зубів приховані.

Кламери 

Клемери зовні схожі на маленькы гачки, з їх допомогою прикріплюється протез. Метали, які використовуються для виготовлення протеза абсолютно безпечні для здоров’я людини. Використовують або нержавіючу сталь, або сплави із додаванням золота.

Кламери бувають:

 • Опорні;
 • Утримуючі;
 • Комбіновановані (тобто опорно-утримуючі).

Переваги бюгельних протезів:

 • Служать набагато довше, в порівнянні з іншими видами протезів.
 • Досить простий догляд за протезом.
 • Великий вибір штучних зубів для бюгельних протезів.

Стоматологи Kravchenko Medical Centre рекомендують очищати протез водою, а для штучних зубів необхідно проводити звичайну чистку зубів за допомогою щітки і зубної пасти.

У нашій стоматології є можливість вибрати бажану форму і колір протеза, щоб ваша усмішка мала максимально природній вигляд.

Пацієнт досить швидко звикає до такого протезу, і не відчуває дискомфорту при носінні.

Недоліки бюгельних протезів:

 • Протези з кламерами надають додатковий тиск на опорні зуби. Але в конструкціях із мікрозамками цей недолік відсутній.
 • Для пацієнтів недоліком є ціна (вона досить висока, але цілком виправдана бездоганною якістю конструкції і тривалим терміном експлуатації).

Детальну інформацію про види послуг ви можете дізнатися в розділі «Послуги», ознайомитися з цінами на послуги в розділі «Ціни».

Записуйтеся на консультацію:

+38 (044) 272 11 75

+38 (095) 438 68 71

+38 (067) 186 18 70