ЧОМУ ЖОВТІЮТЬ ЗУБИ І ЯК ЦЕ ЗАПОБІГТИ?

Загальноприйнята думка, що ідеальні зуби – білі. Але не кожна людина має білий колір зубів від природи. Втім, жовтизна зубів не є показником їх хвороби. Отже, дізнаємося, чому ж у людини жовтіють зуби і що необхідно зробити, щоб цього уникнути.

КОЛИ ЖОВТИЙ КОЛІР – НОРМА

Организм каждого человека индивидуален, как и строение, особенности его органов жевания. Цвет зубов зависит не от белизны эмали. Эта составляющая зуба практически прозрачная. На самом деле визуальный вид улыбки зависит от слоя дентина, находящегося под эмалью. Он как раз и может от природы быть бело-синеватым либо желтоватым. Скорее всего, это генетическая предрасположенность человека, то есть особенность, передающаяся человеку по наследству. Да, бывает и желтоватая от природы эмаль. И это тоже фактор наследственности.

Які причини пожовтіння зубів

Часто жовтизну емалі викликають хвороботворні мікроорганізми і інші фактори. Іноді такий колір досягає поверхневих, а часом і глибоко розміщених тканин. Це просто – жовтий наліт, який легко усувається. Отже, перерахуємо основні причини жовтизни зубів:

 1. Інтенсивне відбілювання. Часто після такої процедури емаль сильно стоншується, стає вразливою і жовтіє.
 2. Куріння. Якщо людина – завзятий курець, то його зуби поступово стануть жовтими. Спочатку це буде просто наліт, потім потемніє емаль, пізніше і дентин. У курців зуби можуть бути сірими, коричневими. До речі, курцям кальяну таке теж характерно. Адже вода, всупереч поширеній помилці, нікотин не очищує.
 3. Спадковий фактор. Якщо у ваших батьків зуби жовтого відтінку, то, швидше за все, це передалося і вам генетично. Часом вони у дітей таких батьків відразу і прорізуються жовтуватими, а іноді такими стають вже постійні зуби.
 4. Надмірне захоплення міцним чаєм, кавою. Їх темний колір поступово надає емалі жовтий відтінок.
 5. Вживання певних лікарських препаратів. До їх категорії відносяться антибіотики тетрациклінового ряду. Вони негативно впливають на емаль.
 6. Часте вживання продуктів з харчовими барвниками. Вони потравляють до мікротріщин в емалі. До категорії подібних продуктів відносяться дешеві газовані напої. Також природні барвники містять в своєму складі морква і буряк. І якщо ви вшановуєте вегетаріанство, часто вживаєте ці овочі в сирому вигляді, то будьте готовими до пожовтіння зубів.
 7. Зловживання солодощами. Це призводить до постійного відкладання вуглеводів на зубах, які є грунтом для розмноження мікробів. Солодощі – ще й джерело карієсу, якщо після їх вживання відразу не чистити зуби.
 8. Травми зубів. Часом невидимі тріщини після ударів є фактором проникнення фарбувальних речовин з їжі, мікробів і пожовтіння емалі.
 9. Вікові зміни. У людей з віком утворюється так званий вторинний дентин. Якраз він і викликає погіршення зубної емалі.
 10. Робота, пов’язана з кислотами. Від її тривалого впливу виникають плями на зубах.
 11. Носіння брекетів і труднощі з доглядом за ротовою порожниною.
 12. Погана гігієна зубів. Найчастіше саме ця причина призводить до їх пожовтіння. Якщо регулярно пропускати чистку вранці та ввечері, то наліт поступово твердне, зуби жовтіють.
 13. Вживання насиченою залізом води. Це зустрічається в сільській місцевості, де відсутні фільтри та водопроводи.
 14. Деякі внутрішні захворювання організму. Жовтяниця, флюороз, хвороба Аддісона, ниркова недостатність часто призводять до зміни кольору зубів в гіршу сторону.

Що потрібно робити при пожовтінні зубів?

Почніть з усунення вищевказаних причин. Якщо погіршення стану викликано недостатньою гігієною, то ретельніше доглядайте за зубами, застосовуйте відбілюючі пасти та гелі глибокої дії.

Застосовуйте спеціальні капи (накладки), заповнені сильнодіючими відбілюючи ми речовинами. Їх накладають на ніч або на кілька годин вдень.

Коли причиною жовтизни стали антибіотики, то краще зуби відбілити ультрафіолетом.

Найкращою профілактикою проблеми є регулярне вживання сирих яблук. Вміщені в них кислоти відмінно відбілюють, перешкоджають утворенню нальоту, проникненню фарбувальних речовин з продуктів в емаль. Тому яблука – найкращий десерт, що підтримує здоров’я ваших зубів.

Корисно звернутися за допомогою до стоматолога Kravchenko Medical Centre, який проведе чистку ультразвуком, а потім покриє емаль захисним засобом.

Будьте здорові та усміхайтеся!

Онлайн-запис на прийом до стоматолога можлива на нашому сайті.