Як навчити дитину чистити зуби

Як навчити дитину чистити зуби

Дитинство – це час, коли необхідно привчати дитину до правильних звичок. Вкрай важливо послідовно і доброзичливо пояснити дитині про необхідність дотримання правил гігієни зубів.

Для багатьох батьків навчити дітей доглядати за своїми зубами – це ціла «битва». Але, як відзначають експерти, це «битва», в якій батьки просто зобов’язані перемогти. Карієс є найбільш поширеним хронічним захворюванням серед дітей у віці 6-19 років. Погана гігієна ротової порожнини може викликати зубний біль та розвиток різних інфекцій.

Корисні звички

З раннього віку потрібно прищеплювати дитині звичку чистити зуби вранці і ввечері та використовувати зубну нитку. Стоматологи рекомендують проводити профілактику ротової порожнини ще до появи першого зуба в дитини. У дитинстві протирайте ясна щоночі м’якою вологою тканиною. Коли зуби починають прорізатися (зазвичай близько 6 місяців), купуйте спеціальну дитячу зубну щітку для чищення зубів, з 2-3-х років вже можна вчити користуватися зубною ниткою. Створіть сприятливе враження у дитини про прийом стоматолога. Наприклад, заплануйте візит до стоматолога до першого дня народження, незалежно від того, скільки у дитини зубів.

Гарний приклад

Коли справа наближається до навчання правильної гігієни зубів, показуйте дитині те, чого намагаєтеся його навчити. Діти завжди наслідують своїх батьків, якщо ваша дитина бачить те, як ви регулярно використовуєте зубну нитку, то вона з великим зацікавленням почне повторювати ваші звички.

Перетворіть чищення зубів у гру

Незалежно від віку людини, стоматологи рекомендують чистити зуби два рази на день, по дві хвилини. Дослідження показують: чим довше ви чистите зуби, тим більше зубного нальоту ви видаляєте. Спробуйте одну з цих творчих ігор: встановіть таймер, використовуйте для цього пісочний годинник з різнокольоровим піском, попросіть дитину чистити зуби, поки весь пісок не досягне дна. Або купіть дитині зубну щітку, яка блимає або грає музику протягом двох хвилин. Увімкніть улюблену пісню дитини і запропонуйте їй чистити зуби поки не закінчиться мелодія.

Створіть стимул

Подумайте про те, щоб запропонувати просту винагороду за те, щоб ваш малюк чистив зуби протягом двох хвилин. Не забудьте потім похвалити його за своє міні-досягнення або супер блискучі зуби. Експерти кажуть, якщо прив’язати процедуру чищення зубів до цікавої історії, то це значно підвищить інтерес непосидючих малюків до підтримки гігієни порожнини рота.

Вибір щітки

Виконувати чистку зубів щіткою і користуватися зубною ниткою може виявитися складним завданням для маленьких дитячих рук. Виберіть інструменти, що відповідають віку дитини, зубні нитки без гострих країв і щадні зубні щітки. Нехай ваша дитина самостійно обере собі зубну щітку і аромат зубної пасти.

Зробіть цей процес максимально веселим та цікавим. Робити щось, тому що так треба, іноді буває дуже важко. Виробляти в дитині механічну звичку – задоволення сумнівне. Але ви ніколи не програєте, якщо переконаєте дитину, що його здорова усмішка – найкраща прикраса.

Не сваріть дитину

Якщо дитина відмовляється чистити зуби або чистить їх неправильно, почистіть йому зуби самі або дайте перед сном випити води і спробуйте на наступний день ще раз. Якщо чистка зубів почне міцно асоціюватися з вашим роздратуванням, дитина буде уникати цього процесу ще більше.

Не забудьте про регулярні відвідування стоматолога! Тільки кваліфікований фахівець може запобігти появи проблем із зубами, правильно підібрати зубну щітку і порекомендувати пасту для чищення зубів. Стоматологія Kravchenko Medical Centre вже чекаємо ваших діток на прийомі. Ми завжди раді дарувати щасливі і красиві усмішки діткам та їхнім батькам.

Запис на консультацію:

+38 (044) 272 11 75

+38 (095) 438 68 71

+38 (067) 186 18 70