ЯК ОБРАТИ СТОМАТОЛОГА

Персональний стоматолог – це не розкіш, а розумний вибір людини, небайдужої до свого іміджу і здоров’я. Вже давно минули часи, коли ідеальний стан зубів вважався привілеєм акторів чи телеведучих. У наші дні, володарю негарної усмішки або “золотої щелепи” досить важко знайти престижну роботу або зробити кар’єру.

Куди ж піти лікуватися? – це питання найбільше хвилює покупця стоматологічних послуг. Опитування показали, що пацієнти, які зверталися за допомогою в приватні стоматологічні клініки, за останні п’ять років поміняли трьох-чотирьох лікарів. Це означає тільки одне, знайти досвідченого фахівця, якому можна повністю довіритися, не зовсім просто. На жаль, лікувати зуби вміють не всі, хто отримав ліцензію на цей вид діяльності. Які ж існують критерії, на які можна орієнтуватися при виборі клініки?

Перш за все, не варто керуватися горезвісним територіальним принципом: найближчі клініки не завжди пропонують якісну допомогу за розумну ціну. І година, зекономлена на дорогу, може обернутися і несподіваними ускладненнями, і додатковими витратами. У Києві – величезна кількість стоматологічних клінік і кабінетів.

Хороших професіоналів можна знайти і в елітній приватній клініці, і в скромному кабінеті державної медустанови. Однак, забезпечити якісний підхід до лікування в поліклініках, які живуть на державні кошти, не так просто. Адже стоматологія в сучасному виконанні – це не тільки вмілі руки лікаря, а й багатофункціональне обладнання плюс новітні матеріали і препарати. Чи можна, вперше прийшовши в клініку, оцінити її рівень?

Отже, кілька ознак, що визначають професійний підхід до лікування зубів:

  1. Усюди чистота і порядок, біля входу вам запропонували одноразові пластикові бахіли.
  2. Робота з одним пацієнтом ведеться “в чотири руки” – лікареві допомагає асистент. Рівень технічного обладнання сучасного стоматологічного кабінету настільки високий, що один лікар не в змозі впоратися з усім обладнанням.
  3. Пацієнт напівлежить в кріслі – саме так лікує зуби весь цивілізований світ (стоматологічна установка, що має програмований привід підйому і опускання крісла, сама вибирає оптимальне положення тіла).
  4. Кожна стоматологічна установка обладнана спеціальними пристосуваннями – портативним слиновідсмоктувачем і пилесосом. Вони дозволяють лікарю швидко, не відволікаючись, видаляти з порожнини рота слину, шматочки зубів і пломбувальних матеріалів.
  5. У клініці використовується надійна система захисту пацієнта і лікаря від інфекцій (гепатиту, СНІДу та інших), сучасні способи дезінфекції інструментарію і одноразові карпульні шприци.
  6. Лікар і асистент працюють в повній екіпіровці – одноразових рукавичках, масках, іноді – в захисних окулярах.
  7. Практично всі види робіт виконуються із застосуванням місцевого знеболювання: вам не запропонують “трохи потерпіти».
  8. Всі стоматологічні маніпуляції обумовлюються в письмовому договорі, а на послуги дається документально підтверджена гарантія.
  9. Гарантійні зобов’язання на пломбу терміном менше року (або більше п’яти років) викликають сумніви.
  10. Лікар не ухиляється від відповіді на питання пацієнта щодо можливостей клініки.У закладу є ліцензія на той вид робіт, який вам необхідний.

Будьте готові до того, що ліцензію потрібно вміти прочитати: скажімо, лікування карієсу визначається терміном “терапія”, виправлення прикусу – “ортодонтія”. Ви знайшли фахівця, який викликає довіру. Непогано з’ясувати його кваліфікацію – вона визначається другої, першої або вищої категорії.

Але існує і ще один, не названий, але дуже важливий критерій – як часто лікар проходить вдосконалення. За нашими мірками підвищувати кваліфікацію треба раз в п’ять років. Але за цей час в світовій практиці повністю змінюються технології. (Для порівняння: в Америці стоматологи навчаються 6-8 разів на рік.) Якщо лікар – член професійної асоціації стоматологів, це безсумнівний плюс. Стаж – не головний показник професіоналізму. Те ж можна сказати і про кількість пролікованих пацієнтів. Лікарів, націлених не на якість, а на швидкість лікування, колеги-стоматологи саркастично називають “екскаваторниками”. Таких лікарів пацієнти “люблять” перші два-три роки – поки не почнуть випадати пломби, поставлених у поспіху. Взагалі, найкраща рекомендація – не гучна реклама, а число пацієнтів, що користуються послугами клініки. І якщо у стоматолога свій “фан-клуб”, що складається з пацієнтів, які ходять тільки до нього, сміливо сідайте в його крісло.

Ось що говорять фахівці: “Сьогодні абсолютно всі стоматологічні маніпуляції можуть виконуватися безболісно. Якщо ви правильно вибрали лікаря і він добре володіє методами знеболювання, проблем бути не повинно. Сьогодні доречніше ставити зовсім інші питання. Наприклад, у який спосіб проводиться антисептична обробка інструментів, чи застосовуються одноразові шприци. Якщо в клініці система безпеки пацієнта знаходиться на належному рівні, їй приховувати нічого.”

Стоматологічна клініка у Києві належного рівня – це перш за все її фахівці. Адже, як відомо, «кадри вирішують все». У Kravchenko Мedical Centre працюють справжні професіонали своєї справи, такі як лікар-стоматолог з двома вищими категоріями Малиновська Т.Л. Пацієнти завжди висловлюють подяку Тетяні Леонідівні, так як вона завжди намагається виправдати очікування пацієнта, має свій ексклюзивний підхід до консультування пацієнтів, докладно розповідає про всі проблеми пацієнта, щоб лікування можна було провести правильно та послідовно.

Ми не прихильники швидких рішень на швидку руку, так як в довгостроковій перспективі, важливо не нашкодити, а також попередити і вирішити всі проблеми пацієнта заздалегідь.

Ознайомитися з нашими цінами ви можете в розділі Ціни.