Як підняти самооцінку і впевненість в собі

Любов до себе – це основа щастя, впевненості й успіху. Часто люди недооцінюють власне «я» і піддаються своїм хибним упередженням. Занижена самооцінка заважає будувати здорові відносини в суспільстві і кар’єру, провокує залежності і неврози.

Що таке самооцінка?

Самооцінка людини – це ті цінності і значущості, якими вона наділяє саму себе. Те, як людина сприймає свою діяльність, своє місце в світі в порівнянні з іншими членами суспільства.

Досягти впевненості, спокою і успіху можна при правильному і адекватному сприйняттю себе. Вчені відзначають, що формування і сприйняття своєї особистості починається в дитинстві, коли здібності ще не розвинені, а можливості обмежені. Тому виникає відчуття власної «дрібноти», а хтось залишається з цим почуттям протягом усього свідомого життя.

Як з цим боротися?

Не варто боятися визнати свої труднощі із самооцінкою. Коригувати самооцінність можна, якщо регулярно працювати над собою.

Пам’ятайте, головний ворог самооцінки – порівняння. Нам постійно здається, що хтось розумніший, красивіший, успішніший за нас, навіть, якщо насправді це ілюзія.

Поради психолога:

Використовуйте техніки афірмації – фрази з позитивним змістом, які слід повторювати кілька разів на день. «Я найчарівніша і найпривабливіша» – якраз з тієї опери.
Напишіть список своїх хороших якостей. Не обмежуйте себе, зробіть повноцінний список в 20,50 або навіть 100 пунктів.
Якісне оточення. Не дозволяйте принижувати себе. Не слухайте скигліїв і ледарів – це заразно.
Змініть фокус уваги з недоліків на щось дійсно важливе і приємне. Занурюючи себе в негатив, ви знищуєте здорову самооцінку.
Не забувайте про семінари, тренінги, відео, різни книги про підвищення самооцінки. Зверніться до фахівця, якщо не можете самостійно направляти себе. Не забувайте застосовувати на практиці отримані знання.
Здійснюйте нові, незвичні дії. Поїздки, зустрічі, які завжди відкладалися по «примарним» причин. Нудьга і лінь – самооцінці не помічники.


Є кілька обов’язкових пунктів, які повинні бути присутніми в житті, впевненої в собі і своїх можливостях, людини.

Хороше здоров’я. Здоровий спосіб життя – це фундамент людини. Займайтеся активними видами спорту і контролюйте харчування.

Слідкуйте за собою. Стиль і акуратність образу творить чудеса з людської самооцінкою.

Тримайте поставу. Розправте плечі і вірте в себе.

Удосконалюйтеся. Вивчайте мови, відвідуйте курси, отримуйте нову інформацію, навчання дає силу і вирощує дисципліну.

Ставте собі реальні цілі. Досить абстрактно мріяти про «красиве» життя і скаржитися. Подумайте про те, що можна зробити вже сьогодні для себе.

Хобі. Улюблене заняття займе ваш вільний час, ви зустрінете людей зі спільними інтересами, відчуєте себе комфортно і впевнено.

Посміхайтеся. Почуття гумору і сміх робить життя яскравішим.

Наші фахівці в області психотерапії Кравченко Ніна і Дубиківська Віта завжди готові надати вам кваліфіковану психологічну допомогу і підтримку у важких ситуаціях. Не варто боротися зі своїми «ворогами»  поодинці, довіртеся професіоналам «Kravchenko Medical Centre».

З детальною інформацією про практики та фахівців ви можете ознайомитися в розділі «Психотерапія».