Косметична стоматологія

Візьміть дзеркало і широко посміхніться собі

Чи подобається вам ваша усмішка? Чи влаштовує вас колір, форма і положення зубів? Якщо так – чудово! Якщо немає – нічого страшного. Всі ваші проблеми можна вирішити завдяки сучасним стоматологічним матеріалам та новітніми технологіям косметичної стоматології.

До речі, «голлівудські» усмішки зроблені не на кіностудіях, а в стоматологічному кріслі. Багато технологій, зокрема популярні сьогодні вініри, спочатку були придумані саме для кіно. Пізніше вони були вдосконалені і стали застосовуватися в звичайному житті.

Відсутність зубів і знімні протези – зовсім обов’язковий атрибут старості. У США і Європі, наприклад, стоматологи поставили завдання за допомогою профілактичних програм зберегти 70-річним пацієнтам не менше 20 «рідних» зубів. Сучасні технології дозволяють не тільки якісно лікувати зуби, але і омолоджувати, повертаючи їм красу. Цим займається косметична або естетична стоматологія.

Завдання

Косметична стоматологія користується технологіями практично всіх стоматологічних дисциплін. Вона вирішує такі проблеми, як:

  • виправлення неправильного положення зубів;
  • корекція прикусу;
  • маскування щілини між зубами, яка з віком часто збільшується (діастема);
  • видалення проміжків між зубами;
  • відбілювання зубів (професійне чищення зубів);
  • облицювання зубів, що допомагає поліпшити їх колір і форму.

Головна турбота естетичної стоматології – зробити зуби красивими. Що ж робить усмішку красивою? Перш за все форма окремих зубів, а також пропорційність зубного ряду в цілому, симетрія, положення в зубній дузі окремого зуба або груп зубів. Зрозуміло, краса вашої усмішки пов’язана і з кольором зубів, текстурою їх поверхні.

Методи

Ще двадцять років тому аномалії розташування окремих зубів виправлялися в основному ортодонтичним шляхом – за допомогою пластинок, які частенько пошкоджували емаль. Зараз з’явилася чудова можливість впоратися з дрібними аномаліями прикусу за допомогою світлополімерізованих матеріалів. Для закриття щілини між зубами раніше були потрібні коронки, що супроводжувалося жорстоким сточуванням зуба. Тепер діастему можна прибрати за допомогою одних тільки сучасних матеріалів.

Треба сказати, що сучасні матеріали надзвичайно міцні. Сила їх адгезії (тиск, який треба докласти, щоб пломба відпала) – близько 20 мегапаскалей (у старіших матеріалів ця цифра не перевищувала 5-6 мегапаскалей, а у земної кори – кілька сот мегапаскалей). Завдяки цьому можна, наприклад, спокійно реконструювати відламаний шматочок переднього зуба, не побоюючись, що пацієнт втратить його знову, кусаючи тверде яблуко. За кордоном гарантійний термін такої пломби – до 50 років. Наші фахівці вважають, що ця обіцянка кілька неправдоподібна і нагадує рекламний трюк. Добросовісний лікар дає гарантію приблизно на 3 роки, хоча тримаються пломби довше – до 10 років. Якщо пломба зі світлополімеру випадає через півроку – рік або розвивається вторинний карієс – значить технологія була порушена, а це – недобросовісна робота лікаря.

Зараз в арсеналі естетичної стоматології з’явилася маса косметичних хитрощів, про які дантисти могли тільки мріяти. Наприклад, пацієнта старше 40 років стоматолог може омолодити за допомогою косметичного контурінга. З віком зуби піддаються стиранню: край стає гострішим, більш виражена лицьова лінія (тобто виступають кути передніх зубів). А «молода» усмішка виходить, якщо у зубів округлі краї. Так ось, за допомогою косметичного контурінга кути зубів можна зробити округлими, як у дитини.

Окремий розділ косметичної і терапевтичної стоматології присвячений мистецтву підбору кольору пломб. Якщо вам підібрали колір матеріалу, який один до одного збігається з кольором ваших природних зубів, це не означає, що зуб після відновлення буде мати ідеальний вигляд. Фахівці враховують і таку характеристику, як опаковість (ступінь прозорості) зуба. Для того, щоб створити ефект природності, матеріал наноситься шарами. Ця тонка робота вимагає відповідних підручних засобів. Для естетичного відновлення кольору сьогодні користуються вже четвертим-п’ятим поколінням композитних матеріалів. В ідеалі відтворена емаль повинна відбивати світло так, як емаль сусіднього, пофарбованого природою зуба.

Підбирати колір зуба потрібно тільки при природному освітленні. Кожна фірма-виробник до кольорової гами своїх матеріалів докладає спеціальну шкалу, за якою орієнтується стоматолог, підбираючи пацієнтові відповідний тон. Існує маса пристосувань, які допомагають лікареві впоратися з цим завданням, але жодне з них не зрівняється з оком досвідченого стоматолога.

Якщо ви хочете наростити зуб, або поліпшити його колір і форму – реставрація зубів в Kravchenko Medical Centre – завжди до ваших послуг.