Кульшові вкладки

Кульшові вкладки

Завдання сучасної стоматології – зберегти і відновити хворий зуб, незважаючи на ступінь руйнування. Бувають випадки, коли від зуба залишається тільки корінь, а коронкова частина повністю знищена або від неї залишився невеличкий острівець. В такому випадку, установка кульшової вкладки – це остання надія зберегти цілісність зруйнованого зуба.

Що таке кульшові вкладки?

Це леговані конструкції, які скріплюють зуб зсередини, виконуючи функції зубної коронки. Ця розбірна конструкція складається з штифта і культи, яка дозволяє імітувати коронковую частина – потім на неї навішується коронка.

Незаперечною перевагою установки кульшової вкладки є її здатність не просто відновлювати зуб, але і стати надійною опорою, як для поодинокої коронки, так і для цілого моста.

Важливо, щоб корінь зуба був в хорошому стані і тканини зуба були абсолютно здорові. Готова конструкція фіксується спеціальним клеєм, і вже через день можна встановлювати постійну штучну коронку.

Переваги процедури

Кульшові вкладки мають багато позитивних характеристик:

 • Якщо така конструкція встановлена на зуб, вам не потрібно боятися, що з часом він повністю зламається або станеться відкол зубної емалі. Якісно встановлена вкладка не ламається.
 • Тиск, що створюється під час жування, буде поширюватися не тільки на ділянку штифта і кореня зуба, але також буде проходити уздовж осі кореня. Це сприяє рівномірному розподілу навантаження на тканини навколо зуба і запобігає його руйнування в майбутньому.
 • Матеріал підкладки може бути обраний виходячи з індивідуальних побажань – вони можуть бути або металевими, або мати основи з інших матеріалів. Важливим фактором є місце розташування зуба, на якому буде відбуватися відновлення.
 • При виникненні поломок або відчуття дискомфорту, вкладки легко замінюються.
 • Ця конструкція має надійну фіксацію в середині зуба, допомагає відновити його цілісність і зміцнити тканини, які залишаються навколо зуба.

Кульшові вкладки є універсальним варіантом для людей, які мають зубні протези. Вони практичні, недорогі і головне – надійні у використанні. Важливо проконсультуватися з лікарем-стоматологом, наскільки такий вид відновлення зуба вам підходить.

Якщо раніше сильно пошкоджений зуб віддалявся, а потім проводилося протезування, то сьогодні сучасні стоматологічні технології дозволяють врятувати навіть зовсім зруйновані зуби.

Наприклад, кульшові вкладки дозволяють встановлювати коронки на зуб, які зруйновані до самого кореня. У пацієнта є відмінний шанс відновити естетичні та функціональні властивості своїх зубів.

Особливості конструкції

Кульшові вкладки виготовляються в кожному випадку індивідуально за допомогою зубних зліпків. На них згодом будуть закріплені зубні коронки. Ця вкладка пенькоподібної форми, вона допомагає відновити зовнішню частину зуба. Широко використовується в ситуаціях, коли коронковая частина зубів практично зруйнована.

Вкладка має вигляд зменшеної форми зуба і має коронку і кореневу частину. Ця коронка у вигляді шпильки закріплюється в очищеному каналі. Вершина заточується під коронку, яка кріпиться за допомогою спеціальних матеріалів.

Показання:

Стоматологи рекомендують встановлювати кульшові вкладки в наступних випадках:

 • Якщо коронка зуба майже повністю зруйнована.
 • При наявності дефекту надясенної ділянки.
 • Вкладка може бути підтримкою для фіксації моста.
 • При наявності дефектів форми зубів або їх розташування.
 • У разі патологій пародонту вкладка може використовуватися в якості конструкції для шинування.

Протипоказання:

 • В тій ділянці, де передбачається установка, діагностується захворювання ясен.
 • Корінь зуба сильно пошкоджений.
 • Зуби дуже рухливі.
 • Кореневі канали погано оброблені.
 • Наявність алергічних реакцій на матеріали, з яких виготовлена конструкція.

При виникненні проблем з зубами, не відкладайте похід до фахівця!

Запис на прийом:

+38 (044) 272 11 75

+38 (095) 438 68 71

+38 (067) 186 18 70.