Лікування зубних каналів

ЛІКУВАННЯ ЗУБНИХ КАНАЛІВ

Здоров’я зубів – це важливий фізіологічний та естетичний фактор в організмі людини. Вкрай важливо пам’ятати про необхідність відвідування стоматолога і слідкувати за гігієною ротової порожнини самостійно.

Захворювання зубів легше запобігти або вилікувати на ранніх стадіях розвитку, звернувшись до кваліфікованого фахівця.

Лікування кореневих каналів, також відоме як ендодонтична терапія – стоматологічне лікування шляхом видалення інфекції зсередини зуба. Здійснюється в пульпі зуба, яка і є кореневим каналом

Цей процес також допомагає захистити зуб від майбутніх інфекцій.

Про терапію 

Терапія кореневих каналів використовується для видалення нервів з пульпи зуба.

Багатьох лякає біль від процедури і дарма, адже сучасне лікування абсолютно безболісне.

«Кореневий канал» – це порожниста частина зуба, яка містить нервову тканину, кровоносні судини і інші клітини (відомі як пульпа).

Зуб складається з твердих і м’яких тканин – коренів. Коріння прикріплюють зуб до щелепної кістки. Корінь живить зуб та забезпечує вологість навколишнього матеріалу. Нерви в корені відчувають жар і холод, як біль.

Симптоми захворювання

Якщо ви помітили такі симптоми, як підвищена чутливість зуба, реакція на гаряче, холодне, солодке, дискомфорт в зубах чи яснах або інші неприємні симптоми, негайно звертайтеся до лікаря.

Процес лікування каналів

Терапія кореневих каналів проводиться в три етапи і займає від одного до трьох сеансів.

  1. Очищення кореневого каналу

Спочатку стоматолог видаляє все, що знаходиться всередині кореневого каналу.

Коли пацієнт перебуває під місцевою анестезією, стоматолог робить невеликий отвір для доступу на поверхні зуба і видаляє хвору і мертву тканину пульпи.

  1. Заповнення кореневого каналу

Далі стоматолог очищає, формує і дезактивує порожнисте місце, використовуючи іригаційні розчини. Потім зуб наповнюють гумоподібним матеріалом, використовуючи клейкий цемент для повного ущільнення каналів.

Після лікування кореневих каналів зуб мертвий. Пацієнт більше не буде відчувати біль в цьому зубі, тому що  нервова тканина відсутня,  інфекція усунена.

  1. Пломбування

Однак тепер зуб буде більш крихким, ніж був раніше. Зуб без пульпи повинен отримувати живлення від зв’язки, яка прикріплює зуб до кістки. Цей запас достатній, але з часом зуб стане більш крихким, тому коронка або пломба забезпечує захист.

Зазвичай лікування проходить за один сеанс, але якщо є вигнуті канали, або великі інфекції, може знадобитися ще одне відвідування лікаря.

Профілактика 

Для запобігання інфекцій, руйнування зубів та захворювань ясен стоматологи рекомендують:

– чистити зуби вранці і перед сном, використовуючи зубну пасту, яка містить фтор;

 – використовувати відповідну зубну щітку і регулярно замінювати її новою;

 –  регулярно відвідувати стоматолога, проводити чистку;

 –  використовувати зубну нитку для чищення між зубами;

 – уникати солодких напоїв і продуктів, дотримуватися здорової дієти.

Фахівці-стоматологи Kravchenko Medical Centre використовують сучасні технології і методики, які дозволяють проводити якісне та ефективне лікування та уникнути небажаного видалення зуба. Ми використовуємо передові діагностичні та лікувальні технології, новітнє обладнання для обробки і пломбування каналів зубів.

Записатися на прийом:

+38 (044) 272 11 75

+38 (095) 438 68 71

+38 (067) 186 18 70.