МАСАЖ ЗНІМАЄ СТРЕС ВІД ВОДІННЯ АВТО

МАСАЖ ЗНІМАЄ СТРЕС ВІД ВОДІННЯ АВТО

Автомобіль став невід’ємною частиною життя багатьох з нас. Кожен день ми проводимо за кермом досить багато часу. Адже водіння, як і сидячий спосіб життя, викликають проблеми зі спиною, у шийно-комірковій зоні і т.д. Уникнути неприємних наслідків легко, необхідно всього лише виконувати кілька простих правил: завжди тримайте спину прямо і не горбіться, щогодини вставайте і виконуйте кілька вправ спрямованих на розтяжку і, звичайно ж, треба ходити на масаж.

Виправляємо поставу

Виникнення напруги в тілі пов’язано перш за все з тим, як ви сидите за кермом. У число поганих звичок входить витягування шиї, щоб подивитися вперед, або сильне розтягнення м’язів спини, коли ви занадто відхиляється назад. У подібних випадках м’язи втомлюються, що призводить до виникнення болю. Якщо поперек не має опори, це призводить до напруження всього хребта.

Правильна постава підтримує мускулатуру тіла і дозволяє енергії рухатися вільно. Переконайтеся в тому, що сидите прямо і водійське крісло є для вас хорошою опорою. Щоб було зручніше, можна використовувати подушки або купити спеціальні пристосування для підтримки спини. Між вашою верхівкою і дахом автомобіля повинно бути достатньо місця, щоб ви не горбились, намагаючись вміститися в салоні. Відрегулюйте положення всіх дзеркал, щоб добре все бачити, не витягуючи шию. Руки повинні лежати на кермі в положенні 10:10, тобто як стрілки годинника, що показують 10 годин 10 хвилин. Так вони не будуть напружуватися. Не вигинайте голенестопні суглоби. Стопи повинні розташовуватися на одній лінії з ногами і дивитися вперед. Якщо ви довго перебуваєте в одному і тому ж положенні, порушується кровообіг і з’являється скутість у всьому тілі. Так легко можуть виникнути болі в шиї, спині, руках, зап’ястях, ногах і щиколотках, а також втому очей, головний біль і зниження уваги.

Сидячи за кермом, спробуйте трохи порухатися – наприклад, сильніше втиснутись в спинку сидіння. А якщо ви застрягли в пробці, розслабте плечі, піднімаючи і опускаючи їх. Слідкуйте за тим, щоб не стискувати зуби, не напружувати плечі і дихати животом.

Довге перебування за кермом автомобіля, особливо якщо ви сидите неправильно, може призвести до порушення постави і болів у спині.

Коли ви сидите прямо, а у спини є опора, перебування за кермом стане більш безпечним, а у м’язах не буде накопичуватися напруга.

Вправи на розтяжку

Коли ви змушені довго їхати дуже важливо регулярно зупинятися, щоб подихати свіжим повітрям і виконати кілька вправ на розтяжку. Це допоможе зняти напругу, поліпшити кровообіг, відновити увагу. Дослідження довели, що регулярні зупинки для самомасажу і вправ на розтяжку надають гарний ефект: це підвищує концентрацію і увагу, а це, в свою чергу, призводить до запобігання аварій. Такі перерви набагато корисніші за зупинки тільки для того, щоб випити кави.

Ці вправи і масаж досить прості і не займають багато часу. Повторіть кожну вправу кілька разів. Розтяжка допоможе мобілізувати хребет, поперек, руки і плечі.

Встаньте прямо, ступні разом, дивіться вперед. Зробіть вдих, підніміть руки над головою і потягніться вгору, розтягуючи хребет. На видиху зігніть коліна, опустіть підборіддя і зробіть спину колом, повільно нахиляючись вперед якнайдалі. Виконуючи цей рух, опустіть і максимально розслабте руки. На вдиху витягніть руки вперед і повільно станьте прямо.

З’єднайте пальці в замок за спиною. На видиху підніміть руки вгору наскільки зможете. Затримайтеся в цьому положенні і на вдиху поволі опустіть  руки. Розчепити пальці, руки вільно розташовуються уздовж тіла. Ця вправа допомагає зняти напругу з плечей і зі спини між лопатками.

Зробіть глибокий вдих і починайте повільно піднімати плечі. Затримайте їх якомога ближче до вух. На видиху різко опустіть плечі. Ви можете ускладнити цю вправу, піднімаючи плечі і повільно округляючи їх. Потім підніміть плечі і відведіть назад. Якщо ви представите, що лопатки з’єднуються в середині спини, виконати вправу буде легше.

МАСАЖ ЗНІМАЄ СТРЕС

Самомасаж в дорозі

Прийоми самомасажу можна використовувати як під час зупинки, так і після повернення додому. Вони допоможуть зняти напругу в м’язах голови, шиї і плечей.

Сідайте так, щоб у спини була опора, і покладіть ліву руку на праве плече. Кінчиками пальців помасажуйте плече дрібними круговими рухами. Спустіться на верхню частину спини, рухаючись уздовж зовнішнього краю лопатки, і помасажуйте ту ділянку, до якого зможете дотягнутися. Повертаючись назад до плеча, помасажуйте м’яз між лопаткою і хребтом.

Кінчиками пальців розітріть верхню частину плечей, рухаючись до шиї і вгору, до голови. Продовжіть масаж на волосистій частині голови такими ж рухами, що розтирають.

Якщо все ж у вас виникли больові відчуття в спині і шиї, звертайтеся в Kravchenko Medical Centre і майстер масажу позбавить вас від болю і, за допомогою професійно виконаного масажу, приведе вас в комфортний стан.

Вартість будь-якого виду масажу ви можете дізнатися в розділі Ціни.