Профілактика зубних захворювань

Профілактика зубних захворювань

Більшість людей знають основи зубної гігієни з самого раннього віку і дотримуються їх. Деякі люди ігнорують профілактичні процедури і ретельний домашній догляд. В результаті зуби часто мають проблеми із зубами, які можуть привести до їх втрати. Ці захворювання можна запобігти завдяки корисним звичкам догляду за зубами. Щоб розвинути ці звички, важливо зрозуміти, які існують загрози здоров’ю наших зубів і як їх уникнути.

Захворювання ясен

Ясна – це тканина рота, яка служить опорою для зубів. Коли вони заражаються токсинами, що утворюються в результаті нальоту, це називається захворюванням пародонту. Існує два основних типи захворювань ясен: гінгівіт та періодонтит. З них гінгівіт є більш легкою формою. При гінгівіті, ясна мають червоне забарвлення та припухлості, іноді виникає кровотеча.

Періодонтит виникає, коли гінгівіт не лікується. Це прогресуюча стадія захворювання ясен, при якій мікробні бляшки поширюються за межі лінії ясен. При цьому типі захворюванні ясен, бактерії можуть викликати руйнування ясен і кісток, що підтримують зуби.

Профілактика є ключовим фактором, коли мова заходить про захворювання ясен. Важливі правильні методи чищення зубів щіткою і зубною ниткою для видалення зубного нальоту і бактерій. Зуби слід чистити після їжі, зубною ниткою слід чистити не рідше одного разу на день, щоб видалити приховане сміття та наліт. Лікування захворювань ясен варіюється від нехірургічних процедур до процедур, що вимагають хірургічного втручання.

Хірургічні процедури включають хірургію трансплантації ясна і скорочення пародонтальної кишені. Нехірургічне лікування включає в себе скейлинг і стругання коренів, також використовують антибіотики для лікування інфекції.

Неприємний запах з рота

Галітоз, який зазвичай називають неприємним запахом з рота, є проблемою, при якій подих людини має неприємний запах. Проблеми з неприємним запахом з рота можуть бути викликані низкою речей, такими як: затримка частинок їжі в роті, нещодавно з’їдені продукти з неприємним запахом, сухість у роті, погана гігієна порожнини рота, інфекції рота або хвороби.

Вирішення питання неприємного запаху з рота залежить від його причини. У деяких випадках його можна усунути просто почистивши зуби і язик зубною щіткою. Коли джерелом стоматологічних захворювань є інфекція, може знадобитися лікування у фахівця. Хороша гігієна порожнини рота також є важливою частиною запобігання неприємного дихання. Необхідно регулярно відвідувати стоматологічні огляди і чищення, зубні щітки слід міняти кожні три місяці.

Чутливість зубів

Чутливі нерви зубів покриті шаром дентину. Дентин може піддаватися впливу таких факторів, як захворювання ясен, вікові зміни, надмірна чистка або відбілювання зубів. Як тільки відбувається захворювання дентину, людина може відчувати роздратування або біль від вживання солодкої, гарячої, холодної чи кислої їжі. Навіть вдихання дуже холодного повітря може викликати біль. Цей стан називається чутливістю зубів. Цей біль викликаний безліччю мікроскопічних каналів в дентині, які ведуть до внутрішньої частини зуба, званою пульпою. М’якоть зуба складається з нервів і кровоносних судин. Коли дентин вражений, нерви стають роздратованими.

На щастя, чутливість зубів можна запобігти за допомогою гарного догляду за порожниною рота. Потрібно використовувати відповідну зубну щітку з м’якою щетиною, використовувати зубну нитку і знизити споживання кислої та солодкої їжі, яка призводить до чутливості. Якщо чутливість зубів вже є проблемою, потрібне лікування у фахівця. Лікування може включати в себе полоскання фтором в домашніх умовах, чистку зубів  пастою з високим вмістом фтору. Лікування у стоматолога може містити покриття фторидними лаками на поверхні коренів, пломбування відкритих коренів.

Жовті зуби

Існує безліч можливих причин пожовтіння зубів, включаючи надлишок фтору, утворення зубного нальоту (зубного каменю), куріння, вживання фарбувальних ліків або певних видів їжі. Запобігти пожовтінню зубів не завжди можливо, особливо коли це пов’язано з генетикою. Для інших людей пожовтіння можна запобігти, уникаючи вживання кислих продуктів або продуктів з високим вмістом танінів, які можуть фарбувати зуби.

Чищення зубів кожні шість місяців зубним гігієністом також може допомогти запобігти пожовтінню зубів. Щоб вирішити цю проблему, людина може записатися до стоматолога на офісне відбілювання зубів.

Карієс

При утворенні нальоту на зубах утворюються кислоти. Ці кислоти прилипають до зубів і атакують емаль. При неправильному догляді, зубний наліт може пошкодити зубну емаль. Це може привести до появи невеликих отворів в зубах.

Руйнування зубів дуже легко запобігти за допомогою базового догляду за порожниною рота. При чищенні зубів використовуйте  зубну пасту із фтором, тому що фтор допомагає зубам протистояти гниттю і зміцнює емаль. Лікування легкого карієсу можна вирішити шляхом поліпшення звичок з точки зору гігієни порожнини рота і щоденного полоскання рота фтором. Якщо руйнування зуба призвело до утворення отвору, може знадобитися професійне лікування. Варіанти лікування включають видалення карієсу та заповнення отвору зубної пломбою, заміну частини зуба коронкою або видалення інфікованої пульпи під час процедури чистки зубного каналу.

Ерозія емалі зубів

Зубна емаль є самою твердою речовиною в організмі людини; однак кислоти з бактерій певних продуктів харчування і напоїв є їдкими та можуть почати стирати зубну емаль. У додаток до бактерій, кислої їжі і напоїв, таким як газованої води і соки, ерозія зубів також може бути викликана проблемами з травленням. Ерозія зубів може посилюватися сухістю в роті, оскільки слина нейтралізує кислоту, яка роз’їдає зуби.

Чистка зубною щіткою з м’якою щетиною після їжі та пиття – перший крок у запобіганні ерозії зубів. Скорочення кількості споживаних кислих напоїв також є важливим профілактичним кроком. Купуйте жувальну гумку без цукру, що містить ксиліт.

Виразки та запалення

Існують різні типи виразок, які можуть з’явитися на яснах, язиці, внутрішніх щоках і губах. Вони можуть варіюватися від легких виразок, які з’являються через роздратування, наприклад, при укусі щоки, до більш серйозних виразок, які вказують на хворобу, таку як рак рота.

Виразки не заразні і можуть бути викликані гормональними змінами, стресом, ослабленням імунної системи, певними захворюваннями або нестачею вітамінів, таких як залізо або В12. Ці типи захворювань частіше зустрічаються у жінок, і мають жовтуватий вид з білим центром та червоним зовнішнім кільцем. Герпес викликає вірус герпесу, який, на відміну від виразок, дуже заразний.

Ці виразки з’являються тільки в роті можуть бути викликані стресом, впливом сонця, гормональними змінами або хворобою. Цей тип ран має вигляд пузирчастих скупчень, який потім покривається скоринкою.

Виразки і герпес можна уникнути шляхом зниження стресу, який є пусковим механізмом для цих захворювань. Антивірусні препарати можуть також застосовуватися для запобігання появи герпесу. Слід звернутися до лікаря, якщо ця виразка супроводжується лихоманкою, утрудненням ковтання або слинотечею. Рани, які не проходять кілька тижнів, також треба показати лікарю.

Пульпіт

Одна з найбільш поширених причин виникнення зубного болю викликається запаленням пульпи. Пульпіт розвивається при занедбаному карієсі. Зубний біль можуть викликати і інші проблеми, такі як прорізування зубів мудрості, інфекції ясен або тріщини.

При виникненні зубного болю, слід проконсультуватися зі стоматологом, щоб визначити точну причину. Зубний біль, що супроводжується набряком або лихоманкою, також може вказувати на інфекцію, яка може поширюватися. Стоматологи лікують зубний біль відповідно до першопричини. Лікування може варіюватися від антибіотиків до видалення зубів.

Якщо виникають неприємні відчуття в ротовій порожнині, виявляються різні симптоми захворювань зубів і ясен, то кваліфіковані фахівці Kravchenko Medical Centre чекають вас на прийомі!

Не варто чекати видимої симптоматики захворювань, щоб відвідати стоматолога. Набагато легше запобігти захворюванню зубів та ясен за допомогою легких профілактичних процедур, ніж лікувати його на занедбаних стадіях з високим ризиком втрати зуба. Наші професіонали проводять якісне та ефективне лікування на будь-якій стадії розвитку захворювання за лояльною ціною.

Запис на прийом за номером:

+38 (044) 272 11 75

+38 (095) 438 68 71

+38 (067) 186 18 70