ЩО РОБИТИ ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЇ У РОТОВІЙ ПОРОЖНИНІ?

Основні рекомендації після стоматологічних операцій, таких як складне видалення зуба, цистектомія (видалення кісти), клаптева операція та інші.

Виконувати неухильно всі розпорядження лікаря!

Як контролювати кровотечу?

Незначна кровотеча є нормальним симптомом протягом перших годин після операції, слина може бути рожевою кілька днів. Кровотеча може тривати довше, якщо ви приймаєте препарати, що впливають на згортання крові, або брали аспірин на попередньому тижні. Якщо триває виражена кровотеча в перший день або присутня на другий день, зверніться до лікаря!

Не жуйте їжу на оперованих зубах, не паліть, обережно полощіть порожнину рота, не пийте через соломинку, не чистите оперовані зуби перший день. Якщо почнеться кровотеча, притисніть палець до місця кровотечі і тримайте до 20 хвилин. Якщо кровотеча продовжується, потримайте в роті дуже холодну воду 5 хвилин. Якщо кровотеча все ще триває, притисніть до місця кровотечі вологий пакетик з чаєм (звичайним, але хорошим).

Вночі використовуйте кілька подушок, щоб голова була піднята, покладіть на подушку рушник на випадок кровотечі вночі.

Як зменшити біль та набряк?

Біль – це нормальна реакція організму після операції. Приймайте болезаспокійливі ліки за приписом лікаря. Якщо препарати не допомагають або біль посилюється, зверніться до лікаря!

Прийом болезаспокійливих ліків може викликати сонливість. Не їздіть за кермом, не пийте спиртні напої, утримуйтеся від їзди на велосипеді під час прийому ліків.

Набряк. Набряк є нормальним явищем після операції. Зазвичай набряк розвивається (наростає) і максимально виражений на третій післяопераційний день. Намагайтеся не спати на тій стороні, де була операція. Нічим не грійте опероване місце, навпаки використовуйте пакет з льодом який треба прикладати загорнутим в рушник на 20 хвилин, потім прибирати на 20 хвилин і так протягом перших 6 годин після операції (лікар може збільшити час впливу холоду до 3-х днів). Якщо набряк не зменшується, або ще більше збільшується через 3 дня, зверніться до лікаря!

Як запобігти можливості інфекції?

Приймайте антибіотики за приписом лікаря.

Якщо Ви курите, то утримайтеся від куріння протягом першого тижня після операції. Добре, якщо Ви кинете курити, так як майже всі складні випадки захворювання ясен зустрічаються серед курців.

Не тримайте їжу в тій області ясен, де була зроблена операція.

Підйом температури тіла в перші дні після операції до 38? Це природна реакція організму на оперативне втручання (немає необхідності знижувати температуру лікарськими препаратами). Але якщо у Вас температура тіла піднімається вище 38С, або тримається, занадто довго, більше 3-х днів, зверніться до лікаря!

Очищення ротової порожнини.

З огляду на неможливість дотримувати індивідуальну гігієну в післяопераційній місцевості в повному обсязі, Вам показане полоскання антисептичними засобами, які перешкоджають утворенню мікробного нальоту розчинами. Починати полоскання можна тільки на другий день після операції.

Перші 3-5 днів доцільно використовувати гель «Метрогіл-дента», для обробки ясен (швів) в області втручання. Ватний тампон (вушна ватна паличка) промокає слину з ясен в місці операції, наносите необхідно товстим шаром геля, після – не їсти 30 хвилин.

Обережно видаляйте залишки їжі з оперованою м’якою зубною щіткою (з пастою Paradontax або Lacalut active) – перші два тижні. Зуби поза оперованої зони очищаються звичайним чином.

Харчування.

У перший день приймайте прохолодну їжу, щоб уникнути опіку або кровотечі. Не їжте на оперованих зубах поки не видалені шви, або протягом двох тижнів. Харчуватися необхідно повноцінно, якщо Ви дотримуєтеся дієти для підтримки стрункої фігури – відкладіть її на місяць.

Можливі наслідки операції.

У місці операції можуть з’явитися синяки (пройдуть через тиждень).

Куточки рота можуть стати сухими і потріскатися (зволожуйте їх маззю).

Можливе загострення герпесу (використовуйте мазь ацикловір або зовіракс).

Може злегка боліти горло, з’явитися ниючий біль в щелепах, вухах, голові або шиї (це тимчасове явище).

Може бути, що Ви не зможете широко відкривати рот протягом трьох днів після операції.

Зазвичай зуби рухливі 2-3 тижні після операції, потім вони зміцнюються.

Ваші зуби можуть реагувати на холодне і солодке від 2-х тижнів до 2-х місяців після операції (чутливість можна знизити, використовуючи десенсибілізуючу зубну пасту).

Контролювати результати операції потрібно регулярно, як призначить лікар. Шви необхідно знімати через тиждень (якщо не було особливих вказівок лікаря).

Оцінити результати лікування можна тільки під час візиту до лікаря. Чи не керуйтеся лише своїми відчуттями, не займайтеся самолікуванням, якщо Ви в чомусь маєте сумління – зверніться до лікаря.

Запис на консультацію до стоматолога можлива прямо тут.