Що таке “Робота з переконаннями”?

Робота з переконаннями

Кожне наше переконання має нагороду і ціну. Що б це могло означати? Коли ми знаходимо підтвердження свого переконання, ми відчуваємо позитивні емоції, якщо наше переконання не має підтвердження, ми відчуваємо негативні емоції.

Розглянемо це на прикладі нижче.

Припустимо, у нас є переконання, що добрий вчинок повинен винагороджуватися добром. Ми здійснюємо якийсь хороший (на нашу думку) вчинок і отримуємо за нього подяку. Наприклад, ми допомогли матеріально якомусь знайомому. Цей знайомий віддячив нас і словом, і своєю увагою. Нам це надає тільки позитивні емоції, в загальному, ми задоволені своїм образом великодушної людини, відповідно наше уявлення про себе, як про добру людину і самооцінка зросла.

А тепер уявіть собі, що наш знайомий прийняв матеріальну допомогу, як належне і не виявив подяки. Що ми при цьому будемо відчувати? Швидше за все, виникне відчуття, що нас просто використали. Може з’явитися злість, розчарування в людині, ми почнемо докоряти собі, в своїй м’якотілості і приймемо рішення, що більше ніколи не будемо допомагати цій людині, раз вона така невдячна.

Що відбулося насправді? Наше переконання не підтвердилося, і ми відчули негативні емоції.

Наші переконання мають певну частку очікування – як повинно бути. І якщо очікування не справджуються, то страждання неминуче, і ми платимо ціну стражданнями за своє переконання. Якщо наші очікування виправдовуються, то ми отримуємо нагороду у вигляді позитивних емоцій, у піднятті своєї самооцінки.

З нагородою і ціною переконань розібралися, тепер давайте подивимося, що ж робити, якщо ми увійшли у конфлікт з нашими переконаннями.

В ідеалі звільнитися від нав’язаних переконань, навчитися приймати світ таким, яким він є, і дозволити іншим діяти і жити так, як їм хочеться. Але це дуже складна робота над собою, і щоб її виконати, ми повинні мати пристрасть звільнитися від страждань у своєму житті взагалі. Але чи всі до цього готові?

Відмовитися від своїх переконань важко, так як нагорода, яку ми отримуємо, дуже цінна для нас. Але тоді ми повинні бути готові до того, що і ціну за переконання іноді нам доведеться платити, а значить, весь час перебувати у стані маятника і бути залежними від своїх переконань.

Якщо у вас не має мети дослідити та розібратися зі своїми переконаннями, а є тільки бажання вирівняти свій стан або замінити одне переконання іншим, то ви можете скористатися варіантами роботи з переконаннями, з якими вас ознайомлять сертифіковані фахівці нашої клініки Kravchenko Medical Centre.

Звільнити себе від звичних для нас переконань не просто. Щоб позбутися страждань, необхідно звільнитися від нав’язаних нам переконань, при необхідності, вибирати свої переконання, пам’ятаючи про їхню ціну.

Запис на особисті консультації до психотерапевтів за телефонами:

+38 (044)272-11-75
+38 (095)438-68-71
+38 (067)186-18-70