Стоматолог. Як підготувати дитину перед похідом до стоматолога?

Рано чи пізно настає момент, коли необхідно відвідати стоматолога, оскільки неправильне ставлення до гігієни або неправильне харчування може привести до проблем карієсу та іншим.

Профілактика – завжди краще, ніж залишати ситуацію на самоплив. Тому завжди краще вчасно звернути підійти до питання знайомства вашого малюка зі стоматологом? Спробуємо розібратися в цьому питанні.

Коли вести дитину до стоматолога?

Буде краще, якщо перше відвідування лікаря пройде як ознайомлювальний прийом. Його метою повинна бути профілактика.

Якщо вашій дитині виповнився 1 рік, то їй можна сказати, що настав час знайомитися з «зубним» доктором, який просто подивиться, чи правильно ростуть зубки. Мета першого візиту до лікаря-стоматолога: він оцінює стан зубів, їх зростання і розвиток, а також гігієну порожнини рота. Не варто відкладати зустріч зі стоматологом на більш пізній вік. Адже невчасно знайдена проблема з прикусом може привести до безлічі проблем в дорослому віці.

Як підготувати дитину до походу в клініку?

Якщо перший раз необхідно відвідати стоматолога для лікування зубів малюка, то потрібно зробити все можливе, щоб він не нервував і не боявся. Діти не народжуються з острахом стоматолога, а ось батьки можуть самі налякати дитину завчасно. Не обов’язково спеціально готувати дитину до візиту до стоматолога, ваш малюк відчує ваше хвилювання і злякається.

Потрібно просто розповісти дитині про візит до лікаря, ні в якому разі не кажучи, що “боляче не буде” і “це не страшно”. Такі слова швидше налякають дитину. Забудьте свої візити до стоматолога в дитинстві, знеболювання досягло такого рівня, що боляче малюкові не буде.

Постійні зубки, які прорізалися нещодавно, дуже уразливі, особливо їх жувальна поверхня. На ній є безліч ямок і борозенок (фісур), в яких постійно потрапляє їжа. Вичистити їх надзвичайно складно, тому там виникає карієс. Стоматологи рекомендують з 7 до 12 років робити дитині герметизацію фісур – вирівнювати жувальну поверхню зубів за допомогою рідкого пломбувального матеріалу з фтором. Процедура ця абсолютно безболісна.

Що робити, якщо у дитини вже є негативний досвід?

Перш за все, знайдіть іншу клініку. Несхожу на ту, де дитину налякали. Вибирайте таку, в якій лікарі мають спеціальну підготовку і вміють спілкуватися з дітьми, краще за все, якщо в клініці передбачена спеціальна дитяча анестезія, а також дитячі пломби.

Таким чином, перед походом до лікаря скажіть дитині, що ви на його боці і новий доктор зовсім інший і дуже хороший. Скажіть, що все буде зовсім не так, як минулого разу.

get_imgЧи лікувати молочні зуби?

Дехто каже: «Навіщо лікувати молочні зуби, якщо вони все одно випадуть?». Це неправильно, якщо молочні зуби не лікувати, то вони можуть стати джерелом інфекції і пошкодити зачаток постійного зуба. Лікувати молочні зуби треба вчасно, не варто запускати їх і доводити справу до видалення.

Найкраще, щоб молочні зуби випадали самостійно, це допоможе уникнути проблем надалі. Це дуже важливо, адже зуби забезпечують правильну вимову і іноді нелюбов до стоматолога може коштувати дитині не тільки зубів, але і багатьох годин занять з логопедом.

Також, передчасна втрата молочних зубів може призвести до неправильного прикусу, так як молочні зуби «тримають місце» для постійного зуба. Якщо у малюка відсутній навіть один молочний зуб, то інші можуть почати зміщуватися, а значить постійний зуб прорізатиметься не там, де повинен. Щоб уникнути цього, в сучасних стоматологічних клініках для дітей проводиться протезування – за допомогою спеціальних знімних пластин. Також існує нова технологія, коли на пролікований молочний зуб ставлять спеціальні коронки. Процедура ця швидка і безболісна, набагато краще видалення.

А як же ортодонт?

Щоб уникнути таких неприємних наслідків, дитину має оглядати не тільки стоматолог-терапевт, а й лікар-ортодонт, який зможе дати рекомендації для профілактики неправильного прикусу або призначити лікування для його виправлення.

Набагато легше виправити прикус дитині в дитинстві. Зробити це без стресу і проблем вдасться, якщо ви налагодили добрі стосунки вашого малюка з доктором. Коли ваша дитина подорослішає, вона буде дуже вам вдячна.

Вчасно звернутися до ортодонта або дитячого стоматолога в Києві – це вірний шлях до здорових зубів вашого малюка.

Якщо ви хочете отримати безкоштовну консультацію стоматолога в Kravchenko Medical Centre, електронний запис можливо прямо на нашому сайті.