м. Київ, вул. Січових Стрільців 5-Б 095 438 68 71, 067 186 18 70

Дитяча стоматологія: зміна зубів у дітей

КОЛИ МІНЯЮТЬСЯ МОЛОЧНІ ЗУБИ У ДІТЕЙ?

_Nm5hBQ7pAs 3mHiSshKJJs

Всі процеси в організмі кожної людини відбуваються індивідуально. Відповідно можна вказати лише, що молочні зуби замінюються постійними до 13-15 років. Тимчасові зуби мають наступну структуру на кожній щелепі: 2 різця, 1 ікло, 2 великих корінних зуба. Випадання молочних зубів в основному відбувається в тому ж порядку, що і їх прорізування.

МОЛОЧНІ ЗУБИ

EiOZ2vN1McY

Нижні і верхні центральні різці: коріння починають розсмоктуватися з 5-ти років, а зуби випадають в 6-7;

Нижні і верхні бокові різці: коріння починають розсмоктуватися з 6-ти років, а зуби випадають в 7-8;

Верхні і нижні малі (перші) моляри: коріння починають розсмоктуватися з 7-ми років, а зуби випадають в 8-10;

Верхні і нижні ікла: коріння починають розсмоктуватися з 8-ми років, а зуби випадають в 9-11;

Нижні і верхні великі (другі) моляри коріння починають розсмоктуватися з 7-ми років, а зуби випадають в 11-13.

Якщо дитині більше 16 років, а молочні зуби все ще присутні – ОБОВ’ЯЗКОВО зверніться до стоматолога!

ДИСТОПІЯ ЗУБА: ЩО ЦЕ?

ДИСТОПІЯ ЗУБА – це аномалія зуба, при якій зуб неправильно розташований в зубному ряді або за його межами. При цьому зуб заважає нормальному прорізування і функціонуванню інших зубів. Дістопіровані вважаються зуби, які виросли з нахилом і зсувом, або прорізалися за межами зубної дуги.

vyeV7keQk6AПРОГНОЗ ДИСТОПІЇ

Дістопію зуба краще вилікувати до того, як лицьовій скелет припинить розвиватися (до 14-16 років). Це забезпечить кращий естетичний результат і дозволить зубному ряду розвиватися правильно і красиво.

rlZCspXng5Q

ДИСТОПІЯ У ДОРОСЛИХ

У дорослих дістопію зуба вилікувати дуже складно. Це вимагає ряд втручань і маніпуляцій, які можуть не виправдати очікування. До того ж процес лікування дістопіі у дорослих дуже тривалий і вимагає хорошого терпіння. Тому дістопію в старшому віці (за 20) зазвичай лікують видаленням проблемного зуба.

НАСЛІДКИ ІГНОРУВАННЯ ДИСТОПІЇ

VoE99xZXsB8Якщо вчасно не вилікувати дістопію, це призводить до формування неправильного (аномального) прикусу, неякісної гігієни зубів і схильності до карієсу. Також можуть травмуватися м’які тканини (щоки, язик, губи).

Які зуби у мами – такі і у дитини. Дуже важливо, щоб під час вагітності жінка якісно чистила зуби і правильно харчувалася. Ще до вагітності бажано привести зуби в повний порядок. Під час вагітності теж потрібно проходити огляди в стоматолога.

З самого дитинства потрібно регулярно приводити дитину на планові огляди стоматолога. Контролювати, щоб дитина правильно харчувався та уникайте травм щелепи.