м. Київ, вул. Січових Стрільців 5-Б 095 438 68 71, 067 186 18 70

Реставрація зубів

ЯК ВИЗНАЧАЄТЬСЯ КОЛІР ЗУБОВ АБО ЩО ТАКЕ ШКАЛА VITA?6gLSJWfc0TA

Усім відомий факт, що природний відтінок зубів людини не білий, а трохи жовтуватий або ж сіруватий.

При пломбуванні (або інших процедурах) для визначення кольору зубів пацієнта використовується шкала Віта.

Шкала Віта (шкала Vita, Vitascale) – стандартизована шкала відтінків візуального сприйняття кольору зубів. Шкала Віта представлена у вигляді пластмасової лінійки з розміщеними на ній висувними макетами зубів. Висувні (знімні) макети дозволяють прикладати потрібні відтінки до зубів і комфортно і точно визначати колір зубів

Шкала Віта показує 4 групи відтінків візуального сприйняття кольору зубів:

Відтінки А – червонувато-коричневі;

Відтінки В – червонувато-жовті;

Відтінки С – сірі;

Відтінки D – червонувато-сірі.

Усі групи діляться на підгрупи, які позначаються цифрою. Цифра позначає ступінь яскравості кольору:

1 – найяскравіший відтінок; 4 – тьмяний.

Шкала Віта випускається в найрізноманітніших варіаціях. Найбільш точні шкали з порцеляни або кераміки. Але є теж варіанти використання шкали Віта в пластиці, з паперу, з ламінованого картону і т.д.

На візуальне визначення схожості зразка зі шкали Віта і зубів пацієнта можуть впливати наступні фактори:

  • Освітлення приміщення, де відбувається огляд;
  • Фон: 1) Колір одягу пацієнта. Якщо його одяг світлий, то і зуби будуть здаватися більш яскравими, якщо ж одяг темна – зуби здаються тьмяними. 2) Колір стін теж впливає на загальне сприйняття відтінку зубів. 3) Макіяж. Засмага на обличчі, яскраві рум’яна і губна помада, і інші елементи мейк-апу спотворюють сприйняття дійсного відтінку зубів;
  • Втома лікаря-стоматолога. Якщо за день стоматолог брав дуже багато пацієнтів, його очі дуже втомилися і йому складно зосередитися, щоб вірно визначити колір зуба за шкалою Віта.

Досвідчений лікар-стоматолог повинен враховувати всі ці фактори сприйняття. Якщо він відчуває втому, то визначення кольору зубів краще перенести на наступний день на ранок. Так як найкращий час для діагностики відтінку зуба з 10 до 14 дня. У цей час гарне денне освітлення і очі лікаря не втомлені. Але якщо відкладати не можна, лікар може порадитися з колегами і прийти до згоди з приводу кольору зуба за шкалою Віта.

 Цікавий факт: у мешканців Європи зуби мають традиційно жовтуватий колір (він класифікується як А3), а зуби американців – сіруватий.toj87VeNQCI

Вініри – НАДІЙНО, КРАСИВО, ДОСТУПНО!

Вініри – тонкі пластинки, які фіксуються на зовнішню поверхню зубів і вносять корекційні зміни до зубного ряду (зміна кольору зуба, вирівнювання зубного ряду, усунення зубних дефектів і т.д.).

M-H7PuyvXt0769eGtIgKjQ

Вініри мають суттєві переваги над іншими методами корекції:

– Мінімальне препарування тканин зуба: зуб обточується тільки зовні, де буде кріпитися вінір;

– Природність: і колір, і форма вініру підбираються максимально близько до природних зубів, а завдяки незначній прозорості неможливо визначити вініри це або зуби «від природи»;

rXG969XVkV0qTeNMLzb4r0

Надійність: вініри дуже стійкі, вони буквально зростаються з вашим природним зубом. Так само вони мають чудову стійкість кольору, тому ви можете не турбується про кількість випитої кави або викурених сигарет.

Якщо у вас неправильна форма зуба, у вас є проміжки між зубами або інші дефекти – звертайтеся до «Kravchenko Medical Centre». Тут вам якісно і швидко забезпечать прекрасну усмішку!