СУЧАСНА ОРТОДОНТІЯ

СУЧАСНА ОРТОДОНТІЯ

Від вирівнювання зубів до лікування хропіння

Кожна сучасна людина хоче мати рівні і красиві зуби. Неправильний прикус призводить до різних проблем: головний і м’язовий біль, порушення постави, естетичні проблеми, проблеми з диханням, ковтанням, мовні проблеми і, звичайно, біль в скронево-нижньощелепному суглобі, це все впливає на нашого якість життя.

Дитяча ортодонтія

Причини розвитку неправильного прикусу є різні.

Найбільш поширені причини – це:

 1. Ротове дихання у дитини або звичка тримати рот відкритим.
 2. Неправильне положення язика, що призводить до зменшення розмірів щелеп.
 3. Логопедичні проблеми – вони можуть бути, як причиною, так і наслідком недорозвинення щелеп.
 4. Переважання в раціоні м’якої їжі.
 5. Шкідливі звички.
 6. Порушення правил вигодовування дитини.
 7. Спадковість і т.д.

Як визначити, що вашій дитини необхідно відвідати ортодонта?

 1. Дитина постійно дихає ротом або тримає рот відкритим.
 2. Спостерігаються порушення постави.
 3. Наявність ЛОР-висновку про аденоїдах і т.д.
 4. У разі, якщо між молочними зубками немає проміжків, в період, коли випав перший молочний зуб.
 5. Якщо нижні зубки повністю ховаються під верхніми, якщо у вашої дитини є шкідливі звички: гризти нігті, закушувати губи, щоки або язик; кусати чи смоктати язик; гризти предмети; спати на одному боці, підкладаючи долоні під щічку.
 6. Якщо ви помітили, що зубки прорізуються в неправильному місці і в неправильній позиції.
 7. Якщо вас бентежить щось у профілі особи дитини: нижня щелепа висунута вперед або навпаки зміщена назад і т.д.

Наведемо приклад, чому важливий правильний розмір щелепи? Якщо у дитини маленька щелепа, то постійним зубам, які вдвічі більше молочних, не вистачає місця і вони починають «боротися» за місце в зубному ряді, виштовхуючи один одного. Як наслідок, зубки в зубному ряді стоять нерівно. Якість пережовування їжі різко погіршується. Дитині важче стає жувати і відкушувати їжу, тому організм намагається пристосуватися до нових, більш важких умов. Але така адаптація не може тривати вічно і починають страждати м’язи, хребет і т.д. Дитина змінює положення голови в просторі, що може привести до порушень постави та до інших більш серйозних проблем.

Це всього-на-всього один приклад. Але його цілком достатньо, щоб зрозуміти важливість своєчасного звернення до ортодонта.

Які ортодонтичні апарати і методи використовуються для лікування дітей?

Це можуть бути:

 • ортодонтичні пластинки різних конструкцій;
 • стандартні міофункціональні апарати і трейнери нічного носіння: LM-Activator, Myobrace;
 • індивідуальні міофункціональні апарати, виготовлені найсучаснішим комп’ютерним методом;
 • пеціальні вправи (міофункціональна корекція) для тренування правильного дихання, ковтання і т.д.

«Доросла» ортодонтія

Дорослі пацієнти найчастіше звертаються з побажаннями вирівняти зуби і зробити «голлівудську» усмішку. А якщо мова йде про скарги, то це головний біль, біль при відкривання або закриванні рота, обмеження відкривання рота, безсоння і навіть храп. Це далеко не повний перелік, але саме це найчастіше зустрічається.

Такоє готуйтеся до того, що після ортодонта вам необхідно буде звернутися і до іншого фахівця (ортопед, хірург-імплантолог).

Які методи сучасного ортодонтичного лікування і які апарати використовують у лікуванні дорослих пацієнтів?

Насправді все залежить від типу патології, віку пацієнта, складності ситуації і т.д. У дорослого пацієнта теж успішно застосовується міофункціональна корекція (спеціальні вправи для зміцнення м’язів обличчя і шиї).

Оскільки, скарги і ситуації можуть бути різні, то тільки після консультації ортодонта, а при необхідності і суміжних фахівців, і складання плану ортодонтичного лікування, можна буде точно сказати яка ортодонтична  конструкція найбільш оптимальна.

Що мається на увазі під «ортодонтичною конструкцією»? Все дуже просто! Це або брекети або прозорі капи для вирівнювання зубів.

Так само не варто забувати, що для досягнення результату лікар може запропонувати вам використовувати додаткові елементи і апарати, які допоможуть досягти бажаного.

Більш того, в століття технологій, комп’ютерів і роботів цифрова ортодонтія пропонує абсолютно індивідуальні ортодонтичні апарати, дизайн яких розробляється в спеціальних програмах. Далі такий апарат виготовляється з медичних біосумісних матеріалів за допомогою спеціальних 3Д принтерів. Наша клініка може запропонувати повний спектр послуг цифрової ортодонтії.

 

Наш доктор-ортодонт 1-ї категорії Вероніка Ганчук професійно проконсультує і підбере найоптимальніший саме для вас метод ортодонтичного лікування

Ознайомитися з докладною інформацією про послуги та їх вартість ви можете в розділі «Ціни».

Звертайтеся за телефоном:

+38 (044) 272 11 75

+38 (095) 438 68 71

+38 (067) 186 18 70.

 

 В СОВРЕМЕННОЙ ОРТОДОНТИИ: ОТ ВЫРАВНИВАНИЯ ЗУБОВ ДО ЛЕЧЕНИЯ ХРАПА