ВИДАЛЕННЯ ЗУБА В СТОМАТОЛОГІЇ

Видалення зуба в стоматології

Хочете знати?

  • чому зуб мудрості так називається,
  • коли починають рости зуби мудрості,
  • скільки часу зростає зуб мудрості,
  • побачите як виглядає зуб мудрості.

Чим зуб мудрості відрізняється від всіх інших зубів?

Зуб мудрості – це самий звичайний зуб, який має таку саму будову як і інші багато-кореневі зуби. Зуби мудрості називають «восьмим зубами», адже якщо рахувати кількість зубів в кожній половині нижньої і верхньої щелепи, починаючи з центрального різця, то кожен зуб мудрості за рахунком є ​​саме восьмим зубом.

Особливості зуба мудрості

Скільки зубів мудрості у людини? – всього чотири. Виняток становлять випадки, коли відбувається, наприклад, загибель зачатків восьмого зуба. У цьому випадку кількість зубів мудрості у людини буде природно менше.

Будова зуба мудрості

zub mudrosti

Часто запитують: скільки коренів у зуба мудрості? Кількість коренів може бути різним. Часто можна зустріти зуб мудрості з чотирма коренями, а часом навіть з п’ятьма. А з іншого боку бувають і однокореневі восьмі зуби – це пов’язано з ефектом «зрощених один з одним коренів», які візуально виглядають як один масивний корінь зуба.

Чим зуб мудрості відрізняється від інших зубів:

  • по-перше – зуби мудрості, як правило, мають сильно вигнуте коріння.
  • по-друге – в зв’язку з вигнутими коренями кореневі канали в восьмих зубах вельми важко піддаються лікуванню, оскільки вони досить сильно викривлені і за рахунок цього складно піддаються механічній обробці і пломбуванню.
  • В іншому, зуб мудрості має таку саму будову як і інші зуби.

Прорізування зуба мудрості

4 зуб мудрости

Більшість постійних зубів прорізуються починаючи з 7 років і до 13 років. Виняток становлять тільки зуби мудрості. Вони починають своє прорізування зазвичай не раніше 18-21 року, але в принципі може прорізатися і в 40 років (це залежить від деяких факторів). У зв’язку з тим, що цей зуб прорізується вже в зрілому для людини віку – його і назвали зубом мудрості.

Отже:

– коронка восьмого зуба закінчує своє формування приблизно в 12 років,

– прорізування зуба мудрості починається зазвичай не раніше 18-21 року,

– закінчення формування коренів відбувається не раніше 24 років.

Як довго ріжеться зуб мудрості

udalenie-zuba-mudrosti-tsena

Час прорізування зуба мудрості буде залежати від того, наскільки достатньо місця йому відведено в щелепі для прорізування. Якщо місця мало, то зуб мудрості починає потрохи зрушувати сьомі зуби, а вони, в свою чергу, інші зуби, щоб звільнити собі місце. Це, до речі, може привести до скупченості зубів.

Тому дуже часто стоматологи рекомендують видаляти зуба мудрості (навіть здорові), щоб запобігти зсуву зубів та виникнення скупченості в передніх відділах зубних рядів. Тобто, чим менше місця для прорізування, тим довше буде прорізуватися зуб мудрості.

Треба сказати, що такі проблеми з прорізуванням восьмих зубів у людей були не завжди. Раніше люди мали велику довжину нижньої щелепи, яка дозволяла без проблем прорізуватися всім зубам. Зміна довжини щелеп у сучасних людей пов’язано зі змінами в харчуванні. Раніше люди їли більш грубу їжу, не таку подрібнену, переварену і т.д.

Більш жорстка їжа приводила до того, що було необхідне велика навантаження на щелепи та зуби, щоб розжувати таку їжу. Навантаження сприяло підтримці розмірів щелеп. Однак, коли люди стали їсти в основному м’яку, кулінарно-перероблену, їжу – навантаження на щелепи стало набагато менше, а розміри щелеп з покоління в покоління зменшувалися. В результаті дуже часто для восьмих зубів у сучасних людей просто немає місця через коротку довжини щелепи, і восьмі зуби тому, як правило, мають ускладнене прорізування, або не прорізуються зовсім.

Якщо вас стали турбувати зуби мудрості і ви хотіли б розібратися з вашою проблемою, звертайтеся в Kravchenko Medical Centre, досвідчений стоматолог вас проконсультує, а хірург зможе забезпечити професійне видалення зуба мудрості.

Запис на консультацію на видалення зуба мудрості в стоматології можлива прямо тут.

Наші ціни на всі послуги хірурга стоматолога ви можете побачити тут.