Як позбутися темних кіл під очима: від догляду до макіяжу

Темні кола під очима, набряклість – поширені явища на шкірі обличчя, які приносять нам дискомфорт. Найчастіше ми шукаємо косметичне рішення, намагаємося замаскувати дефекти за допомогою макіяжу, але це не вирішує причину їх появи.

Чому ж з’являються ці синьо-фіолетові кола очима? під відповідь знаходиться в нашому способі життя.

Види темних кіл під очима:

  1. Кола під очима з синюватим відтінком – це невеликі крововиливи під шкірою очей. Ця ділянка шкіри дуже тонка, коли відбувається пошкодження капілярів – вони лопаються, утворюючи синячки.
  2. Кола під газами з коричневим відтінком – це наслідки гіперпігментації, яка частково є генетичною особливістю. Через вплив сонця і інших різних чинників, стан може погіршуватися.

Причини появи темних кіл

Темні кола і набряклість – це наслідки стресу і генетики. Наприклад, темні кола під очима можуть стати більш помітними після безсонної ночі, великої кількості алкоголю і перевтоми.

Найчастіше синюваті кола під очима викликає втома. Стрес і виснаженість організму порушує водний баланс тіла, в результаті цього з’являється набряклість і утворюються темні кола. Недолік сну змушує організм підвищувати рівень кортизолу, який руйнує колаген. Кортизол насичує кровоносні судини, що робить їх більш помітними під тонкою шкірою очей.

Причина появи темних кіл під очима може бути генетичною. Через спадковість, шкіра стає тоншою, схильною до гіперпігментації.

Вікові зміни шкіри також можуть привести до появи кіл під очима. Шкіра активно втрачає жир і колаген, що робить кола більш помітними.

Шкідливі звички тільки погіршують ситуацію. Ви здивуєтесь, але на першому місці серед шкідливих звичок стоїть не куріння, а просте протирання очей і занадто тривале перебування на сонці. Але куріння і алкоголь, безсумнівно, негативно впливають на стан шкіри.

Ще однією причиною появи кіл є затримка рідини в організмі. Через вживання солоної їжі, стресу, алергії і гормональних змін відбувається порушення водного балансу.

Як позбутися темних кіл під очима

Мезороллер

Спеціальний ролик, який своїми голками викликає крихітні пошкодження шкіри, що допомагають стимулювати вироблення колагену і, в свою чергу, роблять шкіру під очима більш товстою. Адже чим товще ділянка, тим менше видно судини.

Вітамін В12

Дефіцит вітаміну B12 може призводити до формування темних кіл, тому збільшення споживання вітаміну покращить стан шкіри. Необхідно проконсультуватися з фахівцем, щоб вирішити, чи потрібен Вам цей вітамін. Найчастіше дефіцит відчувають вегетаріанці, тому що найбільше цього вітаміну міститься в продуктах тваринного походження – яловичині, свинині, баранині, яйцях, курці і індичці.

Ретинол

Дослідження впливу ретинолу на позбавлення від темних кіл показали гарні результати. Ретинолова сироватка спроможна освітлити і підтягнути зовнішній вигляд шкіри. Вона не тільки освітлить шкіру, але і прибере набряк та мішки. Не варто очікувати швидких результатів, у деяких вони виявляються тільки на другий місяць використання!

Гіалуронова кислота

Темні кола можуть бути наслідком зневоднення, тому використання глибоко зволожуючого інгредієнту, такого як гіалуронова кислота, допоможе з цим боротися.

Косметологічні процедури для боротьби з темними колами та набряками

Контурна пластика

Контурна пластика або скульптування обличчя полягає у веденні гелей на основі гіалуронової кислоти в носослізну борозну, за рахунок чого вона «заповнюється» і стає менш вираженою. Процедура безболісна, результат помітний відразу після сеансу і зберігається до 1-1,5 року.

Мезотерапія

Боротися з набряками і темними колами допомагає процедура мезотерапії. Коктейль, що складається з пептидів, гіалуронової кислоти, вітамінів, амінокислот і нуклеозидів, впливає на підшкірно-жирову клітковину і, розбиваючи її, зменшує круги під очима.

Поради для здорової і красивої шкіри:

Обмежуйте кількість уживаної солі;

Не пийте багато води за 2 години до сну;

Пийте більше 1,5 л чистої води щодня;

Спіть не менше 8-ми годин на добу;

Позбавляйтеся від стресу – медитуйте, гуляйте на свіжому повітрі, виконуйте різні практики.

Змивайте макіяж з очей ніжними рухами, щоб не пошкодити шкіру;

Використовуйте підручні засоби зранку, щоб привести шкіру в тонус. Наприклад, протирайте шкіру кубиками льоду після вмивання, або прикладіть крижані ложки до очей на 1-2 хвилини.