Видалення молочних зубів

Видалення зубів у дітей
Дитячий стоматолог нашого медичного центру Kravchenko Medical Centre в Києві проводить видалення молочного зуба у дітей у тому випадку, коли інші методи лікування є неефективними. Батькам важливо знати, що видалення зубів у дітей має свої особливості та відрізняється від аналогічної процедури для дорослих.
У яких випадках видаляють молочний зуб?
У дитини у віці 5-6 років молочні зуби починають випадати, поступаючись місцем постійним. Шановні батьки, не забувайте про важливість регулярного відвідування кабінету дитячого стоматолога. Планові огляди допомагають уникнути запущених форм розвитку проблем із зубками. Фахівці Kravchenko Medical Centre в Києві перетворять процедуру огляду та лікування зубів на комфортну та приємну подію для Вас та Ваших діток.
Коли потрібно видалити молочний зуб?
- При запущеному карієсі, коли зубчик зруйнований настільки, що його неможливо відновити і в цьому немає потреби.
- Бувають випадки, коли біля основи зуба утворюється кіста.
- Молочний зуб хитається, але самостійно випасти не може, травмуючи ясна та викликаючи запалення.
- Молочний зуб не випадає і заважає росту постійного зуба.
- Сталася серйозна травма зуба – скол чи тріщина, пошкодження кореня.
Окрім огляду лікаря-стоматолога, необхідно спостерігатися в ортодонта. Серед ортодонтичних показань до видалення молочного зуба виділяють такі:
- Флегмона.
- Періодонтит.
- Гайморит чи свищ на яснах.
Трапляється, що виростає зайвий зубчик – це трапляється рідко, але якщо сталося, його необхідно видалити.
Видалення постійних зубів у дітей:
Видалення постійних зубів у дітей – це крайня міра, до якої вдаються лише у виняткових випадках. Зазвичай, необхідність у цьому виникає при:
- Глибокому руйнуванні зуба карієсом з ускладненнями: коли консервативні методи лікування вже не можуть відновити зуб.
- Ускладнених запальних процесах: таких як періостит, остеомієліт або абсцес, що загрожують здоров’ю дитини.
- Ретенції (непрорізуванні) зуба: коли зуб не може прорізатися через кісткову тканину або інші перешкоди, що може призвести до запалення та утворення кіст.
- Важких формах пародонтиту: при значній рухливості зуба, що не піддається лікуванню.
- Серйозних травмах зуба: таких як перелом кореня, розкол зуба або вивих, коли відновлення неможливе.
Особливості видалення зубів у дітей:
Процедура видалення зубів у дітей має свої особливості, що відрізняють її від аналогічної процедури для дорослих. Дитячий стоматолог використовує спеціальні інструменти, адаптовані до анатомічних особливостей дитячої щелепи.
Як відбувається видалення зуба у дітей?
Процедура видалення молочного зуба відбувається не так, як у дорослих. Стоматолог використовує спеціальні дитячі щипці меншого розміру, щоб не травмувати ясна. У діток зубчики в рази крихкіші, ніж у дорослих, тому лікар фіксує щипці вільно. Якщо зробити сильний тиск на зуб, його можна просто розколоти.
Батьки, приводячи свою дитину на прийом до дитячого стоматолога КМЦентру, Ви можете бути впевнені, що всі процедури проводяться з особливою обережністю. Наш фахівець має значну практику та особливі навички для комфортного та ефективного лікування кожної дитини.
Як знеболюють при видаленні зубів у дітей?
Найголовніший страх у діток та їхніх батьків – це біль при видаленні зуба. Батьки, зрозуміло, переживають за те, щоб процедура видалення зуба у їхньої дитини пройшла максимально легко.
На сьогоднішній день дитяча стоматологія має ефективні та безпечні методи анестезії. Вибір препарату залежить від конкретного випадку.
При найпростішому видаленні зуба, якщо корінь молочного зуба вже розсмоктався і його потрібно видалити, лікар застосовує аплікаційну анестезію – на ясна наноситься анестетик у вигляді гелю.
Найпоширенішою анестезією в дитячій стоматології є інфільтраційна анестезія. Принцип введення такий: препарат за допомогою ін’єкції вводиться в ясна з обох боків. Наш маленький пацієнт може навіть нічого не відчути, оскільки голка для введення препарату використовується дуже тонка і попередньо може проводитися знеболювання гелем.
Всі препарати для анестезії у дітей є безпечними і дітки їх добре переносять. Перед початком процедури лікар обов’язково поцікавиться, чи є у дитини алергія на якісь препарати, чи є хронічні захворювання, і як дитина перенесла попереднє лікування (якщо воно було).
Особливості видалення зуба дитині
Можемо заспокоїти, що ця процедура дуже швидка і зазвичай ускладнень від неї не буває. Зрозуміло, якщо вся маніпуляція була проведена досвідченим лікарем. Але, протягом кількох днів після видалення зуба, зверніть увагу на стан малюка.
Все ж таки, іноді в лунці може утворитися кривавий згусток або піти запалення. Цей процес безперечний привід для повторного візиту до лікаря. Згусток крові не є причиною для занепокоєння, це нормально. Він захищає ранку від бактерій і перешкоджати його утворенню не варто.
Процес загоєння та полоскання ротової порожнини?
Перші два дні після видалення не рекомендується активно використовувати антисептичні та заспокійливі розчини для полоскання. Полоскання може змити захисний згусток.
Радимо обмежити вживання солодощів, газованої води та дуже гарячих страв у перші дні після процедури. Також слід виключити прийом гарячої ванни, занадто активні ігри та все, що може викликати підвищення температури у дитини.
Ясна після видалення зуба
Чистити зуби потрібно м’якою щіткою з м’якою щетиною, уникаючи травмування ясен у місці видалення. Через три дні вже можна полоскати ротову порожнину розчинами, що знімають запалення – відвари лікувальних трав, розчин фурациліну, відвар ромашки, календули або шавлії. Рідина повинна бути кімнатної температури, занадто інтенсивно полоскати не потрібно.
Увага, батьки! Якщо у дитини виникає сильний і тривалий біль, відбувається підвищення температури, запалення, рясна кровотеча, оніміння в місці видаленого зуба довше доби – потрібно негайно звернутися до лікаря.
Уникнути видалення зуба можна в тому випадку, якщо батьки приведуть дитину на прийом до того, як карієс почне активно руйнувати зубчик.
Відвідувати дитячого стоматолога необхідно регулярно: 3-4 рази на рік, якщо у дитини немає проблем, які потребують тривалого лікування. Робити це необхідно для того, щоб зберегти здоров’я зубів та привчити дитину до крісла стоматолога, адже немає нічого страшного у лікуванні зубів.
Важливо пояснити дитині, що похід до лікаря – це безпечно і, в компанії фахівців КМЦентру, навіть весело! Ми зробимо все можливе для того, щоб у вашої дитини склалося спокійне ставлення до зубних лікарів з дитинства.
Як записатися до стоматолога в Kravchenko Medical Centre в Києві, на Львівській площі?
Дзвоніть по тел: (044) 272 11 75; (095) 438 68 71; (067) 186 18 70 або натискайте на кнопку нижче, залишайте свій номер
Ціни
Видалення рухомого молочного зубу | 299 грн. |
Видалення молочного зубу при фізіологічній зміні | 499 грн. |
Видалення молочного зубу при ускладненому карієсі | 599 грн. |
Видалення молочного зубу за ортодонтичним показанням | 699 грн. |
Френулотомія (губи, язика) | 699 грн. |
Френулотомія (губи, язика) ускладнена | 899 грн. |